fbpx

Raport Żydów: Polska najbardziej antysemickim krajem świata

INFO: Postawy antysemickie są najbardziej rozpowszechnione w Polsce, RPA, na Ukrainie i Węgrzech – stwierdza w swoim raporcie żydowska Liga Przeciw Zniesławieniom (ADL) – podaje dorzeczy.pl.

 

Wg autorów raportu, prawie połowę Polaków można uznać za antysemitów. Aż 48% badanych Polaków ma prezentować uprzedzenia wobec Żydów. Niżej w raporcie Ligi plasują się w tym rankingu RPA (47%), Ukraina (46%) i Węgry (42%).

Portal wyjaśnia, jaka była metodologia badania. Autorzy przedstawili 11 stwierdzeń, które badani mieli uznać za fałszywe lub prawdziwe. Tezy te brzmiały np. “Żydzi mają zbyt dużą kontrolę nad globalnymi mediami”, “Żydzi mówią za dużo o tym, co ich spotkało w czasie Holokaustu”, “Żydzi mają zbyt dużą siłę w świecie biznesu” czy “Żydzi mają zbyt dużą kontrolę w rządzie USA”. Uznanie tych tez za prawdziwe wskazywało na antysemicką postawę badanego.

 

Źródło: dorzeczy.pl

10 thoughts on “Raport Żydów: Polska najbardziej antysemickim krajem świata

  1. ps. acha, bo są np. Żydzi antysemici, np. autor “Przedsiębiorstwa Holokaust” Norman Finkelstein!
    Zaś JKM, S, Michalkiewicz, Kataw Zar, M. Miszalski (NCz!), RAZ zresztą też byli nazywani AS!

  2. ps. a co to jest ten “antysemityzm”?! proszę o sensowną, obiektywną rzeczową definicję?! jest takowa?! wątpię…

  3. Czyli wszystkie tezy prawdziwe. Serdeczne podziękowania dla ADL za potwierdzenie z pierwszej ręki.

  4. Ta cała żydowska liga przeciw zniesławieniom to jest jakiś oddział tego co przeciwdziała “homofobii i zachowaniom rasistowskim”? (i tam “mowie nienawiści” czy coś tam jeszcze było lub nie). A dlaczego pytam czy to to samo? Bo mam wrażenie, że identycznie szkodzą porządnym Żydom jak to nasze porządnym Homosiom. I to chyba jakieś celowe działania typu “dziel i rządź” bo na siłe próbują skłócić i wk.wić ludzi pod każdym możliwym pretekstem…

  5. Co za brednie. W Polsce nie ma antysemityzmu, wręcz przeciwnie – Polacy są bardzo empatycznymi filosemitami wobec ludności okupowanych Wzgórz Golan. To żydzi są największymi antysemitami względem Palestyńczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.