fbpx

Otwarty dialog przyjął 1,5 mln funtów od firm-słupów

INFO: Brytyjski dziennik “Sunday Times” donosi, że komisja parlamentu Mołdawii oskarżyła Fundację Otwarty Dialog o przyjęcie 1,5 mln funtów od szkockich firm-słupów w zamian za lobbing na rzecz oligarchów.

 

Według ustaleń dwie szkockie firmy – Kariastra Project LLP i Stoppard Consulting – miały zaksięgować na swoich kontach ponad 26 mln GBP pochodzących z budzących wątpliwości źródeł, a część tej kwoty mogła docelowo trafić do Fundacji Otwarty Dialog. Pieniądze miały być przekazane fundacji dla sfinansowania kampanii lobbingowej na rzecz mołdawskiego oligarchy Wacława Platona oraz bankiera z Kazachstanu, p. Muchtara Ablazowa.

Brytyjska gazeta sugeruje, że fundacja ma “obowiązki wobec” agentów rosyjskich służb wywiadowczych jako “narzędzie soft power” Kremla.

 

Źródło: stefczyk.info

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
chris.roadklioes vel pislamista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Otwarty dialog motto: „Chińczycy ostrzelali radziecki traktor. Traktor odpowiedział ogniem i odleciał.“ ( z Radia Erewań) „Otwarty Dialog“ – wspaniała fundacja! Jej celem – jasne! – jest wszak demokracja (Jak u Sorosa, co handluje bronią). Ach demokracja! Trzeba walczyć o nią!… Pan Bartosz Kramek, by nie zostać łosiem, Numer koncesji osiemdziesiąt osiem Zyskał na handel bronią. Słuszne wnioski: Tak, jego żona, Ludmila Kozlowski Wspiera polskiego rządu obalanie. Jest plan. „Rząd polski – to w fundacji planie – Ma obalony zostać na majdanie”. Na pokojowe te plany niestety Ten rząd się uwziął! Nie chce tej kobiety. Wydala z Polski! A zanim… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Wyklęci motto: „Młodzi ludzie zaczęli rozgarniać śmietnik historii w poszukiwaniu korzeni swojej tożsamości. I natrafili na kości bohaterów. (…) Można powiedzieć, że na naszych oczach odtworzyło się trzecie pokolenie Armii Krajowej, na widok którego trzecie pokolenie UB reaguje wściekłością. (St. Michalkiewicz) Co to za kości? Kto leży na „łączce”? Rozpoznać kto to? daremne starania Po dokumentach, albo po obrączce… Trup nie miał żaden być do rozpoznania! Wyklęci mieli być anonimowi. Wymazać chciano ich z ludzkiej pamięci. A więc nie mieli mogił mieć swych owi Żołnierze. Mieli pozostać wyklęci! Zbrodnię zdradziły kości: strzał w tył głowy. Tak umierali za Polskę Polacy.… Czytaj więcej »

chris.road
Użytkownik
chris.road

Podoba mi się i motto, i pokazanie palcem na morderców Polaków – urzędników polskich.
Miłego dnia!
🙂