Facebook nie będzie cenzurował postów polityków

INFO: P. Mikołaj Clegg, dyrektor ds. komunikacji koncernu i były wicepremier Wielkiej Brytanii, zapowiedział, że Facebook nie będzie usuwał naruszających regulamin wpisów polityków, o ile nie będą to reklamy bądź treści mogące prowadzić do aktów przemocy w realnym świecie – podaje dziennik.pl.

 

“Jeśli ktokolwiek wyrazi poglądy lub opublikuje treści naruszające nasze standardy społeczności, pozwolimy na ich obecność na platformie, jeśli w naszym przekonaniu interes publiczny związany z ich widocznością będzie przewyższał potencjalne szkody z tym związane” – napisał p. Clegg na blogu Facebooka. Jak dodał, “od tej pory będziemy traktowali przekaz polityków jako treści informacyjne, które co do zasady powinny być widoczne”.

“Czy byłoby akceptowalnym dla społeczeństwa, gdyby prywatna firma stała się samozwańczym punktem weryfikacyjnym wszystkiego, co mówią politycy? Nie wierzę, żeby było to do przyjęcia. W otwartych demokracjach wyborcy słusznie są przekonani, że generalnie powinni samodzielnie oceniać to, co głoszą politycy” – wyjaśnił p. Clegg.

 

Źródło: dziennik.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
CyprianLeszy Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszy
Gość
Leszy

Kto jest politykiem?

Cyprian
Gość
Cyprian

Kononowicz