fbpx

Facebook nie będzie cenzurował postów polityków

INFO: P. Mikołaj Clegg, dyrektor ds. komunikacji koncernu i były wicepremier Wielkiej Brytanii, zapowiedział, że Facebook nie będzie usuwał naruszających regulamin wpisów polityków, o ile nie będą to reklamy bądź treści mogące prowadzić do aktów przemocy w realnym świecie – podaje dziennik.pl.

 

“Jeśli ktokolwiek wyrazi poglądy lub opublikuje treści naruszające nasze standardy społeczności, pozwolimy na ich obecność na platformie, jeśli w naszym przekonaniu interes publiczny związany z ich widocznością będzie przewyższał potencjalne szkody z tym związane” – napisał p. Clegg na blogu Facebooka. Jak dodał, “od tej pory będziemy traktowali przekaz polityków jako treści informacyjne, które co do zasady powinny być widoczne”.

“Czy byłoby akceptowalnym dla społeczeństwa, gdyby prywatna firma stała się samozwańczym punktem weryfikacyjnym wszystkiego, co mówią politycy? Nie wierzę, żeby było to do przyjęcia. W otwartych demokracjach wyborcy słusznie są przekonani, że generalnie powinni samodzielnie oceniać to, co głoszą politycy” – wyjaśnił p. Clegg.

 

Źródło: dziennik.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszy
Leszy
1 rok temu

Kto jest politykiem?

Cyprian
Cyprian
1 rok temu
Reply to  Leszy

Kononowicz