fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Związki zawodowe domagają się wstrzymania zwolnień pracowników Stoczni Gdynia. Agencja Rozwoju Przemysłu twierdzi, że jest to niemożliwe do spełnienia, ponieważ nieterminowa realizacja zapisów ustawy (tzw. specustawy stoczniowej) grozi zakwestionowaniem całego procesu przez Komisję Europejską.

Związki stoczni Gdynia rozpoczęły w poniedziałek spór zbiorowy z zarządcą kompensacji oraz zarządem zakładu. Żądają wstrzymania zwolnień w ramach programu dobrowolnych odejść oraz przedłużenia realizacji programu monitorowanych zwolnień dla już zwolnionych pracowników. Ich zdaniem, stoczniowcy zwolnieni np. półtora miesiąca temu do tej pory nie odbyli żadnych szkoleń i czekają po 2 tygodnie na rozmowę z doradcą zawodowym.

Teraz związki zawodowe działające w stoczni czekają na wyznaczenie przez zarządcę kompensacji terminu negocjacji w tej sprawie. Jeśli tak się nie stanie, związkowcy grożą strajkiem. Z grupy 5,2 tys. osób zatrudnionych w stoczni Gdynia zwolnionych zostało już około 690. Do końca maja wszyscy mają zostać zwolnieni, a stocznia sprzedana.

Źródło: www.wprost.pl

Opracowała: MS

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x