fbpx

Zaostrzą kary za znieważenie policjanta

INFO: Niezastosowanie się do polecenia funkcjonariusza będzie wykroczeniem. Powstanie fundusz, z którego w razie procesu będzie finansowany profesjonalny pełnomocnik dla policjanta lub pogranicznika – pisze “Rzeczpospolita”.

 

Kary za znieważenie i napaść na funkcjonariusza zostaną zaostrzone. Niewykonanie polecenia policjanta lub strażnika granicznego będzie wykroczeniem. Takie zmiany zapowiedział minister spraw wewnętrznych i administracji na spotkaniu ze związkowcami. Komendanci główni otrzymają również fundusze na adwokatów, by w sprawach niebudzących wątpliwości funkcjonariusze mieli zapewnioną pomoc prawną.

 

Źródło: rp.pl

4 thoughts on “Zaostrzą kary za znieważenie policjanta

  1. Musi być obowiązkowe gumowanie oraz lewatywa zrobiona gumową gruszką. Każdy musi poznać smak gumy na milicji. Przegumować całą Polskę — od morza do Tatr. Lać zimnym końcem.

  2. ps. już dawno temu znajomy adwokat mówił mi z przerażeniem, że w Polsce bandyci chodzą po ulicach, robią, co chcą u nas – policja ich łapie a sądy szybko wypuszczają; robota głupiego… to jak ma się szanować policję?! chory System/ustrój państwa! No i odzywa się tutaj deprawująco brak kary głównej, czyli KŚ…

  3. no i dobrze, bo tak ma być wg Prawicy; por, francuska policja, oni nie biorą jeńców/zakładników…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.