fbpx

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek

INFO: Ministerstwo Infrastruktury analizuje możliwość wprowadzenia przepisów, które ograniczyłyby długotrwałe wyprzedzanie przez ciężarówki na autostradach i drogach ekspresowych – donosi serwis Autokult.pl.

 

Taką odpowiedź na swoją interpelację otrzymał WCz. Grzegorz Furgo, poseł PO. Nie wiadomo, kiedy przepisy miałyby zostać wprowadzone.

Zakazy wyprzedzania na konkretnych odcinkach dróg mogą wprowadzać ich zarządcy. Brak jednak jednolitych przepisów, które obowiązywałyby na wszystkich drogach.

Jak tłumaczą policjanci, kierowcy ciężarówek często zmieniają pas na lewy bez kierunkowskazów, doprowadzając do niebezpiecznych sytuacji. Samo wyprzedzanie w przypadku ciężarówek trwa także dłużej ze względu na niższą o 50 km/h dopuszczalną prędkość w porównaniu do aut osobowych i używanie przez kierowców TIR-ów tempomatów.
Źródło: autokult.pl

78 thoughts on “Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek

  1. TIRy to prawdziwa zmora!
    Nie wiem jak w Polsce, ale w Niemczech przy wyprzedzaniu obowiązuje prędkość conajmniej o 10km/h większa od pojazdu wyprzedzanego. Należałoby wprowadzić też takie prawo w Polsce i je EGZEKWOWAĆ!!!

    1. TIRy to mały pikuś. Największa zmora Polski to Tusk i Kaczyński. Kiedyś był nią Gierek: “Gierek ty zmoro zginiesz jak Aldo Moro” – za czasów wspaniałej komuny było takie powiedzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.