fbpx

151 thoughts on “WYBORCY I SYMPATYCY KONFEDERACJI STRUKTURA I POGLĄDY ELEKTORATU

 1. Jeszcze jedna uwaga metodologiczna. Skoro w punkcie 6. wyszedł preferowany ustrój państwa: monarchia, to nie było sensu zadawać dalszych pytań. W monarchii absolutnej o takich rzeczach, jak prawo posiadania broni, aborcja, legalizacja narkotyków czy sojusze międzynarodowe decyduje monarcha – król, książę, cesarz czy inny chuj. Skoro chcecie mieć monarchę, to się zgadzacie, że o tych (i wszystkich innych) rzeczach nie wy będziecie decydować, tylko on.

   1. Oczywiście, że my, w sensie wszyscy obywatele. Inne sprawa, czy są to właściwe decyzje, no i że wszyscy z nich nigdy nie będą zadowoleni. Jedni są za legalizacją marihuany, inni przeciw. Tych przeciw jest więcej, więc póki nie zostaną przekonani, to jest zakaz. W monarchiach jest prościej. W Królestwie Arabii Saudyjskiej król podjął decyzję, że za branie narkotyków jest kara śmierci i nikt nie ma nic do gadania.

  1. Nie bierzesz pod uwage Sariusz tego ze ludzie prawi ufaliby swojemu Krolowi z tego wzgledu ze prawem byloby dzialac na rzecz dobra spoleczenstwa i nie jak w waszym socjalistycznym ustroju ludzie by tego prawa przestrzegali z zasad moralno-honorowych. Wiec Krol swoim autorytetem ludzi przekonywalby do slusznosci swoich czynow a jezeli by tego nie robil to zostalby przez ten lud obalony w imie ojczyzny. Nie jak w waszym socjalistycznym ustroju ze rzad dziala bezprawnie ale nie mozemy nic im zrobic

 2. Jakie “badanie” 😀 Próba niereprezentatywna, pytania ogólnikowe, a typek jeszcze dopowiada sobie wnioski, które nie wynikają z odpowiedzi, albo jak wyjdzie inaczej, niż się spodziewał, to sobie wymyśla wytłumaczenie spod palca. Widać, że pisał to debil po politologii.

 3. Wg. zadających pytania największymi i jedynymi problemami końfederatów są:
  Pytanie6/Preferowany ustrój państwa
  Pytanie7/Prawo do posiadania broni
  Pytanie8/Pogląd na aborcję
  Pytanie9/ Czy Polska powinna opuścić UE?
  Pytanie10/Uprawa i sprzedaż marihuany
  Pozostałe pytania są pytaniami “organizacyjnymi” (wiek, płeć, wykształcenie itd.).
  A ja chętnie bym poznał poglądy końfederatów na takie sprawy jak 500+, zakaz handlu w niedzielę, stosunek do własności państwowej (w kontekście pisowskich nacjonalizacji), stosunek do pisowskiej “reformy” sądów i paru innych. Z całym szacunkiem do ćpunów, monarchistów bez kandydata na króla, strzelców i świętoszków, to są sprawy o większym ciężarze gatunkowym niż to, czy komuś wolno wypalić skręta albo pobawić się pistolecikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.