Wojna służb w sprawie prezesa NIK

INFO: CBA kwestionuje majątek, ABW nie uchyla certyfikatu. W sprawie szefa Najwyższej Izby Kontroli służby zaczęły walczyć między sobą – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

 

Gazeta podaje, że CBA, które w kwietniu rozpoczęło kontrolę oświadczeń majątkowych p. Mariana Banasia, obecnego szefa NIK, “nie tylko solidnie ją przeprowadziło i zakończyło, ale też złapało szefa NIK na nieprawidłowościach, które mogą się dla niego źle skończyć”. Z kolei Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, choć ma do tego podstawy (niejasne związki z dzierżawcami kamienicy, którzy pochodzą z przestępczego półświatka), nie tylko nie zawiesiła mu dostępu do informacji niejawnych (p. Banaś ostatnie poświadczenie do materiałów ściśle tajnych z ABW otrzymał pod koniec 2018 r.), ale nawet nie wszczęła postępowania kontrolnego, by te niepokojące związki wyjaśnić – pisze “Rz”.

Zdaniem “Rz” zachowanie szefa ABW, p. Piotra Pogonowskiego w sprawie p. Banasia trudno racjonalnie wytłumaczyć, tym bardziej, że obie służby podlegają jednej osobie – p. Mariuszowi Kamińskiemu, koordynatorowi służb specjalnych, który nie idzie na żadne kompromisy czy ustępstwa.

– Sprawa jest poważniejsza, niż się komukolwiek wydaje. Służby zaczęły walczyć między sobą – komentuje osoba związana ze służbami.

 

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
baszaCyprian Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cyprian
Gość
Cyprian

Ciekawe w których służbach WSIoki mają większe wpływy ?

basza
Użytkownik
basza

No tak, ciekawe. A jeszcze bardziej to, że przecież wszystkie kolejne kliki trzymające Władzię, są na pasku (jak twierdzi nie bez podstaw p. Stanisław Michalkiewicz) “Starych Kiejkutów”. No i jeśli Konfederacji nie ujęto 3% głosów “do jeziora”, to Kiejkuty musiały w tym widzieć swój interes, czyż nie, p. Stanisławie?
Ciekawe “jaki”??