Warszawa przepłaca janosikowe?

INFO: Władze Warszawy uważają, że z powodu zaniżonej przez GUS liczby mieszkańców dopłacą do janosikowego średnio 350 mln zł rocznie w ciągu najbliższych 5 lat – informuje interia.pl.

 

Władze stolicy zwracają uwagę na szybką dynamikę wzrostu wpłat z tego tytułu. Zakłada się, że w 2020 r. obciążenie budżetu miasta z tytułu tzw. janosikowego zwiększy się rok do roku o kwotę przekraczającą 160 mln zł, tj. o blisko 16% do kwoty ponad 1,2 mld zł.

Władze Warszawy podkreślają, że te kwoty są sztucznie napompowane. Ich zdaniem winny jest algorytm naliczania wysokości wpłat, który nie uwzględnia faktycznej liczby ludności, “znacząco wyższej” od oficjalnych danych GUS. Nieuwzględnienie mieszkańców napływowych (i często niezameldowanych) powoduje bowiem sztuczne zawyżenie dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. To z kolei pompuje “zamożność” statystyczną jednostki, a na końcu generuje wyższe wpłaty na janosikowe.

 

Źródło: interia.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
pislamistacutpurse Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pislamista
Gość
pislamista

Dwie rury czyli Cud budownictwa aferałów Kolektor szczelił, ale – hurra! – Jest zapasowa druga rura. Więc drugą rurą popłynęło… Tylko dzień… JEDEN. Bo to dzieło, Cud budownictwa aferałów, Strefą relaksu jest pedałów. Musiał być w rurach bolec twardy! Cztery ich z Czajką koszt – MILIARDY… A potem – ciągłe naprawianie! Najkosztowniejsze oczyszczanie W Europie Polski ma stolyyyca. Ten rozmach, postęp wprost zachwyca! Zupełnie, jak ta darowizna Pełna hojności, każdy przyzna: Dwadzieścia groszy dla żebraczki, Co dał Czaskoski… (Warszawiaczki! To hojność wielka, jak na Święta… Gratulujemy prezydenta!) W lipcu czasnęły rury. Ale Czaskoski się nie chwalił wcale, Że już od… Czytaj więcej »

cutpurse
Gość
cutpurse

Jest coś takiego jak adres zamieszkania (decyduje o podleganiu pod konkretny US) i pewnie o ten chodziło oraz adres zameldowania (decyduje o figurowaniu w spisie wyborców w konkretnej Obwodowej Komisji Wyborczej).