fbpx

Urzędnicy blokują rozwój Łodzi

INFO: Działacz Konfederacji, p. Tomasz Grabarczyk opisał na Facebooku, jak łódzcy urzędnicy blokują rozwój tego szarego miasta.

 

P. Grabarczyk napisał o pomyśle p. Piotra Misztala, milionera i byłego posła, który chce postawić hotel w centrum Łodzi. Milioner rzucił hasło: “Zróbmy z Łodzi Dubaj”. Jednak urzędnicy na czele z konserwatorem zabytków mówią głośne “nie”. Ich zdaniem projekt nie wpisuje się w otoczenie.

– Może powiem to, co myśli wiele osób, z którymi rozmawiam. Duża część łódzkich kamienic jest w stanie tragicznym. Niestety to nie są zabytki, to są rudery. Nigdy nawet zabytkami nie były. Stawiane na szybko, byle fasada jakaś wyglądała, reszta nie ma znaczenia. Nikt nie myślał 130 lat temu, żeby stawiać coś porządnie, tylko szybko, bo biznes się rozkręcał, miasto rozrastało i tak powstała Łódź. Sztucznie, pod przemysł. A teraz słyszymy, że mamy utrzymywać te wszystkie kamienice i nie zaburzać harmonii miasta. Jakiej harmonii? Tu nie ma żadnej harmonii, nigdy nie było. Łódź się wyludnia, umiera w oczach, z ulic robią się woonerfy, z kamienic gruzowiska. Jeśli pojawia się przedsiębiorca, który mimo wszystko chce inwestować w to miasto, magistrat powinien całować go po rękach i ułatwiać mu życie. Tak się nie dzieje i nie zapowiada się, żeby było inaczej. Szkoda. Łódź jest wspaniała, tylko nie ma szczęścia do zarządców – podkreśla p. Grabarczyk.

 

Źródło: facebook.com

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

7
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
4 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
wasabi1084LeszyPiotr I.GrembowiczkrakusPaweł Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wasabi1084
Gość
wasabi1084

Bzdura. Całują po rękach i są bardzo pomocni i uczynni. I to nieprawda, że Łódź się nie rozwija. Rozwija i zmienia się coraz bardziej.
A, że kamienice rudery, to inna sprawa.

Piotr I.Grembowicz
Gość
Piotr I.Grembowicz

Jakiś powód i plan ukryty musi być,
no i brak łapówek widoczny!

Paweł
Gość
Paweł

Pewnie, wyburzyć i zalać betonem!! Czy naprawdę w Konfederacji są sami debile że zamieszczacie tu taki artykuł pod takim tytułem? Zapraszam do Krakowa gdzie w ramach “rozwoju” miasta zniszczono bezcenny układ architektoniczny Kazimierza, zburzono relikty po Twierdzy Kraków, zabetonowano korytarze powietrzne i tak zabudowano rejony w okolicach Starego Miasta że kompletnie zakorkowano Kraków. Aha, przy Błoniach wycięto 160 starych, zdrowych drzew i walnięto betonowy kloc. Ale co tam, jest “rozwój”…..

leon
Gość
leon

Co z tego? Wawel też był w przeszłości wielokrotnie przebudowywany. Dzięki temu mamy stan obecny. A jeżeli jakichś ruin nie da się odremontować to trudno. Nie wszystko da się uratować. Oczywiście przyszłe budowy należy rozplanować to z głową. Podobny przykład jest we Wrocławiu gdzie konserwator zabytków trzyma łapę na podziurawionych drogach z kostki. No nie da rady zrobić i już. Ponoć nawet się odgrażał, że za jego życia się nie da nic z tym zrobić. Ponoć bo nie mam informacji z pierwszej ręki. Tymczasem ludzie tłuką się po tych dziurach i niszczą samochody. Co to kogo obchodzi? Ponadto jazda po… Czytaj więcej »

Paweł
Gość
Paweł

Co z tego że bezpowrotnie zniszczono Kazimierz??? Kpisz? Tu nie chodziło o żadne rudery tylko o nadbudowę zabytkowej kamienicy, o wciśnięcie betonowego klocka miedzy XVIII wieczne kamienice, o zabudowę placów które tworzyły ten unikatowy układ- z każdej synagogi było widać dwie sąsiednie. Tu chodzi o bezprawne wyburzenie reliktów Twierdzy- zagospodarowanych i wpisanych do rejestru zabytków. Tu chodzi o zalewanie betonem łąk. Majchrowski obiecał nam “nowe parki”- no i są. Piasta park, Konopnicka park, Cystersów park…. betonowe kloce!!! Tu chodzi o budowane przy wąskiej uliczce dwóch 12-piętrowych bloków, do których ta uliczka jest jedyną drogą dojazdową. Korki- kilometrowe….. Tu chodzi o… Czytaj więcej »

krakus
Użytkownik
krakus

Porównujesz Miasto Stołeczne, które Nie Od Razu Zbudowano, z postawionymi na szybko ruderami? 🙂

Leszy
Gość
Leszy

Mnożysz, ale bez sensu. Cześć spraw to prawda, ale kiedy znajdują się koło zupełnych bredni to stają się nie wiarygodne. Kazimierz to była dzielnica rudera podobnie jak w Łodzi, zrobiono z niego (trochę nieudolnie co prawda), ale kwitnącą obecnie dzielnicę. Twierdza Kraków to zrujnowane i przeszkadzające obiekty, którymi nikt nigdy się nie interesował, rozrzucone po bardzo wielkiej okolicy. Nie tak jak w Zamościu, gdzie w sumie niewielkim kosztem można było zrobić z nich wspaniała atrakcję turystyczną. Zaniedbane, zniszczone, rozrzucone po jakich karzaczorach na obrzeżach Krakowa. Nie ma co z nimi zrobić, bo nie bardzo się do czegokolwiek nadają. Co do… Czytaj więcej »