fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: Unia Polityki Realnej uważa, że przymus wpłacania składek na OFE jest sprzeczny z Konstytucją RP. Jeśli rząd nie przeprowadzi reformy emerytalnej, UPR będzie wzywać Polaków do zatrudniania się w krajach bałtyckich, gdzie są mniejsze składki.

Unia Polityki Realnej wzywa rząd do likwidacji Otwartych Funduszy Emerytalnych i zwrócenia składek obywatelom. UPR uważa, że przymus wpłacania składek na OFE jest sprzeczny z art. 64 Konstytucji RP, który mówi o prawie każdego obywatela do własności.

– Chcemy bronić tego prawa własności, żeby nikt bez naszej zgody nie zabierał naszych pieniędzy. Polacy muszą sobie uświadomić, że to zależy tylko od nich – mówi p.Bolesław Witczak, prezes UPR.

Według UPR, zmuszanie Polaków, by oddawali oszczędności na wieloletnią lokatę bez możliwości wypłaty, jest niedopuszczalne. – Przecież każdy może sobie kupić obligacje na własną rękę i nie są potrzebne do tego żadne instytucje pobierające prowizję i zabraniające wypłaty – tłumaczy prezes Witczak.

UPR uważa, że wzorem krakowskich taksówkarzy, wielu Polaków mogłoby zatrudniać się np. na Litwie, gdzie składka emerytalna wynosi 400 zł, a pracę wykonywać w naszym kraju. Według UPR, taki obywatelski sprzeciw wobec przymusu emerytalnego mógłby przyjąć masowe rozmiary. – Każdy Polak dobrze wie, co robić ze swoimi pieniędzmi i potrafi sam odłożyć sobie na emeryturę. Nie potrzebni są do tego żadni urzędnicy – uważa prezes Witczak.

Źródło: Biuro Prasowe UPR

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x