fbpx

INFO: Unia Polityki Realnej konsekwentnie opowiada się za prawem obywateli do posiadania broni palnej. Jest to szczególnie istotne w sytuacji, gdy rząd nie radzi sobie z zapewnieniem Polakom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

– Wczorajsza strzelanina w Opolu, w wyniku której nie udał się napad na kantor, a jeden z bandytów już nigdy nikogo nie skrzywdzi, pokazuje dobitnie, iż uzbrojony obywatel to poważne zagrożenie dla przestępców. Bandyci nie boją się już dziś policjanta, który zanim strzeli, musi odpowiednio ostrzec przestępcę. Baliby się z pewnością, gdyby atakując swoje ofiary, nie mieli pewności, na jaki odwet natrafią. Dotychczasowe rządy zrobiły wiele, by bandyci czuli się bezkarni – komentuje p. Piotr Lisiecki z olsztyńskiego UPR.

UPR uważa prawo do posiadania broni za jedno z podstawowych praw wolnego człowieka. Platforma Obywatelska, zwodząc elektorat wolnościowy, dawała sygnały, że pragnie zliberalizować dostęp do broni palnej, ale jak zwykle skończyło się na pustych obietnicach.

Zdaniem UPR, ciągłe zmniejszanie nakładów budżetowych na policję, złe funkcjonowanie sądów i prokuratury, łagodne kary dla przestępców – to podstawowe czynniki wpływające na wzrost zagrożenia dla obywateli. Liberalizacja dostępu do broni palnej byłaby prostym i nieobciążającym budżet sposobem poprawy bezpieczeństwa Polaków.

Zobacz także: PO nie poprze jednak liberalizacji dostępu do broni!

Źródło: Biuro Prasowe UPR

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x