fbpx

UPR w obronie zielarzy

INFO: Unia Polityki Realnej sprzeciwia się nowym regulacjom rynku preparatów leczniczych.

Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, które znacząco zawęża asortyment produktów leczniczych dopuszczonych do sprzedaży poza aptekami. Na liście brakuje niemal 200 środków dotychczas dopuszczonych do sprzedaży w sklepach zielarsko-medycznych. Teraz będzie je można nabyć wyłącznie w aptekach.

– Poza listą znalazły się takie produkty, jak wazelina biała czy sól bocheńska. To absurd! Apelujemy do ministerstwa o ponowne rozpatrzenie sprawy i zmianę rozporządzenia. Nowe przepisy – w ich obecnym kształcie – stawiają sklepy zielarsko-medyczne w bardzo trudnej sytuacji i mogą doprowadzić do upadku wiele z tych przedsiębiorstw. Duża grupa ludzi chętnie, z korzyścią dla swojego zdrowia, korzysta z usług tych firm – teraz zostaną pozbawieni tej możliwości. Kolejnym ciosem dla branży zielarsko-medycznej będzie nowelizacja ustawy Prawo farmaceutyczne mająca wejść w życie od nowego roku. Ma ona zawierać m.in. zakaz sprzedaży niektórych suplementów diety poza aptekami – ocenia p. Magdalena Kocik, wiceprezes UPR.

UPR upatruje przyczynę niepotrzebnej ingerencji rządu w wolny obrót preparatami leczniczymi w działalności lobby koncernów farmaceutycznych, które chcą zniszczyć konkurencję metodami administracyjnymi. W tej nierównej walce UPR staje po stronie małych, rodzimych firm i popiera działania Polskiej Izby Zielarsko-Medycznej i Drogeryjnej.

Żródło: Biuro Prasowe UPR

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x