fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Rząd pomimo kryzysu gospodarczego i katastrofalnego stanu finansów państwa przeznacza pokaźne kwoty na urzędnicze fanaberie. „Na gwiazdkę” sprezentowano ministrom nowe limuzyny za 1,3 mln zł, a minister Sikorski zamówił stronę internetową dla MSZ za 1 mln zł.

– Taki bizantyjski rozmach w wydatkach na wygodę i autoprezentację urzędników państwowych stanowi drwinę z podatnika. PO obiecywała tanie państwo, a zafundowała obywatelom tanie Święta i bardzo niepewną przyszłość w Nowym Roku. Za złe sprawowanie należy się rózga, a nie drogie prezenty. Na parkingach ministerstw stoi już ponad 500 limuzyn, a kompetencje naszego MSZ będzie przejmowała minister spraw zagranicznych UE. Po co więc marnować podatki pochodzące od kilkuset obywateli RP na takie prezenty? – komentuje p. Paweł Chojecki, rzecznik prasowy UPR.

Unia Polityki Realnej stale podkreśla, że urzędnicy państwowi potrafią zmarnować dowolną kwotę zabraną z naszych dochodów. Rząd nie tylko trwoni dochody budżetu, ale kolejnymi pożyczkami zadłuża już nasze wnuki. Sposobem na powstrzymanie tej skandalicznej sytuacji byłoby ustawowe wprowadzenie zakazu kreowania deficytu budżetowego, co od lat postuluje UPR.

Źródło: Biuro Prasowe UPR

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x