fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: W Niemczech wzbiera fala antypolonizmu, neonaziści z Narodowodemokratycznej Partii Niemiec wygrali właśnie proces, dzięki któremu mogą prowadzić kampanię opartą o hasła podżegające do nienawiści o podłożu narodowościowym. Unia Polityki Realnej domaga się od polskiego rządu stanowczej reakcji w tej sprawie.

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec to partia o programie narodowo-socjalistycznym. W swoim programie postuluje m.in. rewizje granic międzypaństwowych, m.in. z Polską oraz docenienie socjalnego dorobku nazistowskiej III Rzeszy. Neonaziści podczas trwającej kampanii wyborczej posługują się antypolską retoryką. "Zatrzymać inwazję Polaków!" i "Granica zamknięta dla kryminalistów! – to hasła, które pojawiły się na plakatach tego ugrupowania.

– Całkiem niedawno politycy Polski i Niemiec oddawali na Westerplatte hołd Polakom pomordowanym, podczas II wojny światowej. Gesty polityków nie współgrają jednak ze świadomością, szczególnie młodego pokolenia Niemców. Dlatego musimy stale przypominać, jak wielką zbrodnią był narodowy socjalizm. Ufam, że polski rząd stanowczo zareaguje na wydarzenia, które mają miejsce za naszą zachodnią granicą – uważa p. Bolesław Witczak, prezes Unii Polityki Realnej.

Źródło: Biuro Prasowe UPR

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x