fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: Według Unii Polityki Realnej przyczyną kryzysu jest ingerencja państwa w procesy gospodarcze. UPR proponuje, żeby państwo dało obywatelom wolność gospodarczą.

Według UPR jedyną szansą na wyjście z kryzysu jest uwolnienie rynku, to znaczy umożliwienie swobodnego działania przedsiębiorcom, bez ingerencji państwa. UPR proponuje, żeby reformy polegały na znaczącym zmniejszeniu opodatkowania, w postaci podatku dochodowego i VAT, akcyzy, a także na zmniejszeniu biurokracji. Według UPR, dzięki takim rozwiązaniom, szybko zostanie pobudzona polska produkcja.

– Musimy postawić na potencjał Polaków, zamiast go hamować, zabierając nawet 70% dochodu w różnych podatkach. Należy zostawić pieniądze Polakom, którzy sami najlepiej będą wiedzieli, jak zainwestować te pieniądze – tłumaczy Bolesław Witczak, prezes UPR.

UPR uważa, że państwowe gwarancje dla biznesu albo dofinansowanie kredytów to tylko pomysły, które mogą Polskę wprowadzić w jeszcze większy kryzys.

– Już mieliśmy kiedyś państwo, które o wszystko się troszczyło – nazywało się PRL. My chcemy Polski naprawdę bogatej, a tego nie da się zrobić rękami rządu, tylko rękami zwykłych, pracujących Polaków. Państwo musi dać ludziom wolną rękę – podsumowuje prezes Witczak.

Źródło: UPR

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x