fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: Afera hazardowa jest kolejnym elementem bijatyki pomiędzy PO a PiS. Polityka państwa względem lobbingu powinna być poddana jasnym i przejrzystym procesom towarzyszącym wolnemu rynkowi – uważa Unia Polityki Realnej.

Zdaniem UPR, obecna sytuacja ma charakter patologiczny i odpowiadają za to poszczególne ekipy rządzące, które pod płaszczykiem interesu państwa nie potrafiły i nie chciały skutecznie oddzielić strefy biznesu i polityki.

– Nie mam żadnych złudzeń, afera hazardowa w rzeczywistości jest spektaklem, elementem pojedynku 2 największych partii politycznych w Polsce o to, kto w przyszłym roku zostanie prezydentem Rzeczypospolitej – komentuje p. Bolesław Witczak, prezes UPR.

Wg polityków UPR, Polska potrzebuje modernizacji, naprawy, a premier Tusk i opozycja marnują czas na bijatykę w mediach. Ten szum wywołany aferą hazardową potrwa kilka miesięcy i będą to miesiące absolutnie zmarnowane. Później już na dobre rozpocznie się kampania przed wyborami prezydenckimi i samorządowymi. Obecne rządy to stagnacja, marketing polityczny i zwalnianie ministrów bo źle wypadają w sondażach.

– Sprawa jest banalnie prosta, aby rozwiązać problem, należy zbudować proste i przejrzyste prawo regulujące zasady lobbingu politycznego a jednocześnie odseparować biznes od polityki. Jeśli politycy nie będą mieszać się do gospodarki, nie będzie więcej takich afer, jak ta, którą od kilku dni wszyscy z uwagą śledzimy. Ja uważam, że cała ta afera to jest jednak temat zastępczy. To taka kolejna sztuczka pijarowska, a tymczasem Polska stoi przez poważnymi wyzwaniami – mówi p. Witczak.

Źródło: Biuro Prasowe UPR

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x