fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: Unia Pracy wezwała premiera Donalda Tuska do wycofania się z 7 protokołu traktatu lizbońskiego, tzw. protokołu brytyjskiego.

P. Marek Poniatowski, wiceszef Unii Pracy, chwalił prezydenta Lecha Kaczyńskiego za to, że "wreszcie był uprzejmy" podpisać traktat lizboński. Jednocześnie zaznaczył, że zasadniczym problemem jest to, że nie podpisaliśmy Karty Praw Podstawowych.

7 protokół dołączony do traktatu lizbońskiego, tzw. protokół brytyjski, ogranicza stosowanie Karty Praw Podstawowych. Chodzi w szczególności o czwarty rozdział Karty zatytułowany "Solidarność", który mówi o prawie pracowników do informacji i konsultacji w ramach przedsiębiorstwa, daje im prawo do rokowań i zawierania układów zbiorowych oraz ochrony w przypadku nieuzasadnionego zwolnienia z pracy. Wprowadza też zakaz pracy dzieci i ochronę młodocianych pracowników. Dotyczy ponadto zabezpieczeń społecznych i pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia.

P. Bożena Kotkowska z Unii Pracy podkreśliła, że zapisy zawarte w rozdziale 4 Karty Praw Podstawowych są zbieżne z ideałami NSZZ "Solidarność".

– Nagle okazuje się, że ludzie, którzy byli w "Solidarności" i zasiadają w ławach sejmowych dzięki tej "Solidarności", wyrzekają się tych idei – dodała p. Kotkowska.

Źródło: gover.pl

Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x