UOKiK dostaje skargę na PayPal

INFO: P. Przemysław Holocher, wydawca magazynu “Magna Polonia”, zwrócił się do prezesa UOKiK o wszczęcie postępowania w zakresie stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez firmę PayPal.

 

Jak argumentuje p. Holocher, PayPal “prowadzi względem polskich konsumentów praktyki polegające na całkowicie arbitralnym pozbawianiu ich dostępu do świadczonych przez siebie usług, co jednocześnie wiąże się z wielomiesięcznym odcięciem ich od zgromadzonych na koncie PayPal pieniędzy, wraz z realną groźbą ich utraty – co uzależnione jest od równie dowolnych, następczych działań tej firmy. Wszystko to ma miejsce na bazie czysto ideologicznych decyzji anonimowych przedstawicieli spółki, gdzie ich podstawą mają być wyznawane przez poszczególnych konsumentów poglądy patriotyczne”.

P. Holocher podkreśla w piśmie, że “takie działania co najmniej rażąco naruszą na rynku dobre obyczaje, przeto proszę o wszczęcie i przeprowadzenie stosownego postępowania, bowiem miliony Polaków są narażone na dyskryminujące i niesłuszne odcięcie od usług wskazanej firmy, które niestety mają zasięg ogólnoświatowy i są wielce popularnie, przeto wiążą ze sobą miliony konsumentów na całym globie”.

 

Zobacz także: PayPal uderzył w Magna Polonię

 

Źródło: Pismo Holochera do UOKiK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
Nonickbaszakrakusmanukorwinista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nonick
Gość
Nonick

Trochę zły adres tych pretensji bo UOKiK na “dzieńdobry” odrzuca wszelkie takie sprawy dotyczące sporów między firmami i zaleca pozew sądowy – i tak powinien postąpić p. Holocher.

manu
Użytkownik
manu

PayPal jest tak chujowy, jak Coca-Cola, Ikea, McDonald’s, itp. Pejsbuki. Całe to gówno jest do niczego nie potrzebne.

basza
Użytkownik
basza

“Oni” opanowali świat pieniądza. Zawsze go szukali. Nie pamiętasz jak Chrystus wypędzał handlarzy ze świątyni? Myślisz może, że handlowali tam pietruszką? Otóż nie, „towarem” były… pieniądze! Bowiem kapłani doprowadzili do ustanowienia monopolu świątyni na pożyczki (to oczywiście jedynie eufemizm, to była rabunkowa lichwa!), i z początku zajmowali się tym sami. Ale później ten geszeft po prostu poddzierżawiali, acz nadal musiał on być prowadzony w ich murach. Robili na tym kokosy! „Na tym”, ale… na kim? Ano na żydowskiej biedocie. Ich włodarze zawsze traktowali swych uboższych współplemieńców jak własność kahału! Coś nieco tylko lepszego od niewolnika, ale naprawdę tylko nieco… No… Czytaj więcej »

korwinista
Użytkownik
korwinista

Nie mam żadnych zobowiązań i powiązań i jestem wolny. Żadne nieuczciwe praktyki koncernów mnie nie dotykają.

krakus
Użytkownik
krakus

Mieszkasz w lesie i tamże się żywisz tym, co znajdziesz/upolujesz?

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Tak, jak to było: siła pieniądza, większy może więcej… etc. Taki świat zły i bezwzględny, nic nowego pod słońcem (vide np. Biblia ST/NT, M. Kopernik, Wolter, Diderot! + współczesny socjalizm/demokracja/UE cha!)