fbpx

TVP znów chce pieniędzy z budżetu

INFO: Telewizja Polska i inne media publiczne liczą, że w przyszłym roku też uratują je pieniądze z państwowej kasy – pisze “Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Jak wynika ze sprawozdania spółki dla Rady Mediów Narodowych, zysk netto TVP po 3 kwartałach tego roku wyniósł 159,4 mln zł. Wynik finansowy jest o 16% lepszy od osiągniętego w analogicznym okresie poprzedniego roku. Przychody największego medium publicznego wzrosły o ponad 21% – do 1,8 mld zł.
Jak wyjaśnia dziennik, “mogłoby to napawać optymizmem, gdyby nie fakt, że ten wzrost telewizja zawdzięcza silniejszemu strumieniowi pieniędzy z budżetu państwa, a nie dynamice obrotów generowanych przez biuro reklamy. I że środki publiczne wydaje coraz lżejszą ręką”.

Gazeta wskazuje, że w 2017 r. abonament i rekompensata łącznie stanowiły 38% przychodów TVP. W ubiegłym roku już 46%, a w tym roku większość.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

5 thoughts on “TVP znów chce pieniędzy z budżetu

  1. tv jest państwowa to i rządowa, i jak za poprzednich ekip po `89 roku i przed, nic nowego pod słońcem, ich tuba propagandowa, sodomia i gomoria cha cha; więc albo likwidacja albo prywatyzacja, nie ma co płakać! ustawa!

  2. Obóz bandytów się dobrze bawi, ale niebawem ktoś przerwie tę zabawę i robactwo zostanie wyrżnięte.

      1. Ktoś. 🙂 Osobiście odbieram to jako nawiązanie do słów Jana Chrzciciela, zapowiadającego przyjście Chrystusa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.