fbpx

Tusk ostro o Putinie

OPINIA: P. Donald Tusk oskarżył prezydenta Rosji o bezczelne kłamstwa na temat Polski – podaje dziennik.pl.

 

“Wobec bezczelnych kłamstw prezydenta Rosji Władimira Putina i rosyjskiej propagandy potrzebne jest wspólne stanowisko polskich władz i opozycji. Tu nie ma miejsca i czasu na wewnętrzny spór” – napisał na Twitterze b. premier, b. szef Rady Europejskiej p. Donald Tusk.

Chodzi o słowa p. Putina sprzed tygodnia, kiedy to skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. P. Putin wyraził m.in. ocenę, że przyczyną II wojny światowej był nie pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 r. Podkreślił też wykorzystanie przez Polskę układu z Monachium do realizacji roszczeń terytorialnych dotyczących Zaolzia.

 

Źródło: dziennik.pl

25 thoughts on “Tusk ostro o Putinie

  1. A fascinating discussion is worth comment. I believe that you need to publish more on this subject, it might not be a taboo subject but generally people don’t discuss these issues. To the next! All the best!!

  2. hi you guys, I was just checkin out this blog and I really love the basis of the article, and have nothing to do, so if anyone wants to have an engaging chat about it, please contact me on facebook, my name is jack smith

  3. What’s uρ i am kavin, its my first time tocommenting anywhere, when i read this paragraph i tһougһt i coulԁalso make comment due to this brilliant article.Review my Ьlog post: info lebih lengkap

  4. pakt monachijski był przyczynkiem do wojny, to jest fakt. Faktem jest też rozbiór Czechosłowacji przy udziale Polski.

    1. Jakby Polacy nie zajęli Zaolzia to Putin tłumaczyłby wszystkim, że przyczynkiem do wojny było odzyskanie niepodległości przez Polskę. Co w sumie jest prawdą i tylko o to tu chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.