fbpx

Szpitale nie płacą składek na ZUS

INFO: Szpitale coraz częściej nie płacą ubezpieczenia zdrowotnego za swoich pracowników. Tylko z tego tytułu winne są ZUS-owi 403 mln zł – pisze “Dziennik Gazeta Prawna”.

 

Dyrektorzy szpitali tłumaczą, że stojąc przed wyborem – kupić leki i opatrunki czy zapłacić za ubezpieczenie – decydują się na to pierwsze. Eksperci podkreślają, że to kolejny dowód na fatalną sytuację finansową w służbie zdrowia. I ostrzegają, że może być jeszcze gorzej.

“DGP” zwraca uwagę, że z wyliczeń 125 szpitali powiatowych wynika, że tylko podniesienie minimalnego wynagrodzenia od stycznia 2020 r. może je kosztować nawet 112 mln zł. Przy czym dyrektorzy spodziewają się, że gdy podwyżkę dostanie salowa, to reszta personelu też upomni się o lepsze pensje – zaznacza gazeta. Dodaje, że to może obciążyć budżety placówek tak bardzo, “że – jak same wyliczają – NFZ powinien podnieść wycenę ich kontraktów średnio o 7%”.

 

Źródło: dziennik.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ziuk
Ziuk
2 lat temu

Bo pracownicy szpitala w razie jakiś problemów skorzystają z niego po znajomości. Już dziś tak się wykonuje tomografię, gdzie kolega koledze za free odpala, bez żadnej dokumentacji. Pewnie z rakiem tak by się nie dało.

-sm
-sm
2 lat temu

Podpowiem szpitalom za darmo. Wystarczy obniżyć pensje do poziomu możliwego do udźwignięcia.

krakus
krakus
2 lat temu
Reply to  -sm

Po co, przecież mają świetną linię obrony – poświecają dobra mniej ważne dla ratowania dóbr wyższego rzędu, jak zdrowie i życie ludzkie.

leda16
leda16
2 lat temu
Reply to  -sm

Sprywatyzować je wszystkie a lekarzy zatrudnić na kontraktach.