fbpx

Szef MON przecenił polską armię

INFO: Przed wyborami szef MON roztaczał mocarstwowe wizje zbrojenia armii. Rzeczywistość daleka jest jednak od planów – pisze rp.pl.

 

Portal pisze, że w historii budowanego przez 18 lat patrolowca ORP “Ślązak” jak w soczewce widać słabości i niekonsekwencje polskiego wyścigu zbrojeń. Portal zauważa, że przez ostatnimi wyborami szef MON JE Mariusz Błaszczak przedstawił nowy 15-letni plan rozwoju Sił Zbrojnych, który zakładał 524 mld zł wydatków na modernizację armii. Portal zwraca jednak uwagę, że największa inwestycja zbrojeniowa w historii Sił Zbrojnych, czyli zakup systemu Patriot, utknął w tzw. pierwszej fazie, a wstępny etap realizacji pochłonął 20 mld zł. Eksperci wskazują, że w wieloletni poślizg wpadły plany zakupu m.in. pilnie potrzebnych śmigłowców uderzeniowych czy trzech okrętów podwodnych nowej generacji. Zamiast nich zastosujemy rozwiązania pomostowe – kupimy za granicą stare okręty i poddamy je liftingowi. Jednocześnie MON zdecydowało, że priorytetem będzie wyposażenie sił powietrznych w supermyśliwiec F-35.
Źródło: rp.pl

2 thoughts on “Szef MON przecenił polską armię

  1. kasa się skończyła, przerost formy nad treścią, albo zrozumieli, że nie tędy droga; raczej trzeba inwestować w ludzi, szkolenia i samą gospodarkę, kontakty gospodarcze z sąsiadami etc. realnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.