Spór Kukiza z PSL

INFO: Kukiz’15 nie zdecydował, czy poprze lidera PSL w wyborach prezydenckich, a ludowcy prowadzą rozmowy z opozycją bez wiedzy swojego koalicjanta – pisze “Rzeczpospolita”.

PSL poczuł wiatr w żaglach po wyborach parlamentarnych, zapominając o Kukiz’15 – pisze gazeta. O tym, że WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz zostaje kandydatem na prezydenta, koalicjant ludowców dowiedział się z mediów. Lider PSL nie poinformował również swojego politycznego partnera o rozmowach z liderami opozycji. Kukiz`15 nie podoba się triumfalizm ludowców.

– PSL zachowuje się, jakby wynik wyborczy zawdzięczało tylko sobie, a nie koalicji z nami, która otworzyła im drogę do szerszego elektoratu. Władek dba tylko o promowanie siebie i swojego ugrupowania. Woda sodowa zaczyna chłopom uderzać do głowy. PSL zapomina, że Kukiz’15 ma duże zdolności koalicyjne i nasi posłowie mogą zasilić Konfederację lub zacząć rozmawiać z PiS – mówi “Rz” rozmówca z Kukiz’15.

Jak zaznacza gazeta, Konfederacja jest otwarta na współpracę z Kukiz’15 i wspólne stworzenie klubu parlamentarnego. Również politycy PiS są gotowi na współpracę z parlamentarzystami Kukiz`15.

 

Źródło: rp.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
4 Autorzy komentarzy
Paweł K.cutpursebaszaKukiz i jego ludzie to nie Prawica Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

a PSL o cokolwiek się spiera jak Kukiz zresztą?! zgodnie z ustrojem i systemem?!

cutpurse
Gość
cutpurse

Ciekawe gdzie dziś byłby Kukiz’15 w przypadku samodzielnego startu w wyborach? Może warto byłoby policzyć głosy, których przysporzyli kandydaci z ramienia Kukiz’15 PSL-owi?

basza
Użytkownik
basza

Mój głos przeciw Kukizowi: http://wolnosc24.pl/2017/10/15/kukiz-grozi-pis-owi-atak-na-jow-y-spotka-sie-z-gigantyczna-reakcja-wyprowadzimy-ludzi-na-ulice-video/#comment-123557 Jestem zdecydowanie przeciw JOW-om, bo to system zły: jak już kilka osób na tym portalu wskazało: „zabetonuje on bipolarną dominację” 2 partyj, które wtedy w sposób nieunikniony staną się typowymi „partiami władzy” czyli polityczną trampoliną dla karierowiczów i pieczeniarzy. Czasem u steru, czasem na ławce rezerwowych, ale zawsze niezbyt daleko (w czasie) od koryta. JOW-y nie uchronią niczego przed partyjniactwem, natomiast na pewno skażą na marginalizację pomniejsze ugrupowania, i na pewno skutecznie będą przeciwdziałać wybijaniu się w polityce jakichś nowych formacji, i świeżych idei. Jestem za tym, aby (proponuję to jako {chyba} pierwszy): Powinno się… Czytaj więcej »

Kukiz i jego ludzie to nie Prawica
Gość
Kukiz i jego ludzie to nie Prawica

Pan Kukiz chyba zapomniał o zasadzie: “Nigdy nie ufaj prostytutce”.