fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

OPINIA: Ochrona dzieci przed przemocą to tylko temat zastępczy i problem dotyczący stosunkowo wąskiej grupy dzieci. Zagrożeń dotyczących niemal wszystkich dzieci jest znacznie więcej – twierdzi p. Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta na swoim blogu sugestywnie kreśli obraz współczesnego dziecka. Przypomina on coraz bardziej swojego równieśnika zza oceanu i nie mieści się już zadem w ławce szkolnej, pamietającej jeszcze wcześniejsze pokolenia – dużo częściej się ruszające i niewystawione na nachalną reklamę chipsów, batoników i innego paskudztwa.

P. Ziemkiewicz jest przerażony coraz częstszym widokiem, jak to dosadnie określił – kretynek, które maleńkie dzieci pasą w McDonaldzie tamtejszym śmieciowym jedzeniem. Zwraca uwagę na fakt, że współczesne dzieci trudniej zbierają myśli, mają problemy z zapamiętywaniem, z kojarzeniem i logicznym myśleniem. Wini za to głupawe kanały telewizyjne dla dzieci z promocją bekania i tego typu rozrywką, a także leniwych rodziców, którzy coraz częściej oddają dzieci do całodobowych przedszkoli.

Jeśli będzie tak dalej, to zdaniem autora zawitają do nas popularne w Ameryce psychotropy przepisywane masowo na uspokojenie rozhisteryzowanej i zdemoralizowanej młodzieży.

Źródło: blog.rp.pl
Opracował: G.K.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
9
0
Would love your thoughts, please comment.x