fbpx

Sośnierz: Konfederacja zlikwidowałaby 500+

OPINIA: Jeśli Konfederacja miałaby decydujący głos, to zlikwidowałaby 500 plus – powiedział w rozmowie z Onetem poseł-elekt WCz. Dobromir Sośnierz z Konfederacji.

 

P. Sośnierz w ostrych słowach skrytykował politykę społeczną PiS. Jego zdaniem jesteśmy w przededniu załamania gospodarczego.

– W ekonomii efekty nie przychodzą od razu. To m.in. przyczyna sukcesu PiS, bo oni robią różne nieodpowiedzialne rzeczy w gospodarce i cieszą się, że jeszcze się nie zawaliło. Jeszcze się nie zawaliło, ale się zawali, kryzys ekonomiczny też przyjdzie, prędzej czy później. Każdy socjalistyczny eksperyment tak się kończył: najpierw rozdawnictwo, fala hurraoptymizmu, a później zderzenie z rzeczywistością. Myślę, że jesteśmy przed tym zderzeniem. Ono w tej kadencji już nastąpi. W tej chwili kryzys jest amortyzowany przez migrantów z Ukrainy, bo oni są tutaj płatnikami netto do budżetu i oni finansują piramidę finansową PiS. Gdy wyjadą, a to się pewnie niedługo zacznie, gdy Niemcy otworzą dla nich granicę, ta piramida zacznie się chwiać – powiedział p. Sośnierz.

 

Zobacz także: Sośnierz lepszy od ojca

 

Źródło: onet.pl

4 thoughts on “Sośnierz: Konfederacja zlikwidowałaby 500+

  1. I bardzo dobrze, wreszcie, w końcu, bo np. za tych zasiłkowiczów, nierobów i leni z piwkiem w ręku (500+ wypłaca mops, bo to też zasiłek) pracują Ukraińcy (kobiety, dziewczyny, młodzi i starzy) i dzięki nim tylko ta nasza gospodarka jakoś funkcjonuje. Acha, w Polsce bezrobotny na zasiłku dostaje obiady “darmowe”, podczas gdy inni w tym czasie na niego i te obiady pracują; zgroza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.