Sośnierz: Jest tylko cyrk i zapasy w błocie

OPINIA: WCz. Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji napisał na FB, że “moje obserwacje z pierwszych tygodni intensywnego udziału w politycznym życiu medialnym głównego ścieku są, szczerze mówiąc, nieco przygnębiające”.

 

“Programy publicystyczne, do których jestem zapraszany, są zdominowane przez tematy błahe i ulotne, a 90% publicznej debaty polega na naprzemiennym szkalowaniu in personam przez jedną stronę kogoś z przeciwnej strony sceny politycznej. Dyskusja na tematy zasadnicze to rzadkość. Jest tylko cyrk i zapasy w błocie. A w błocie z radością taplają się wybrańcy narodu, obrzucając się tym, co najbardziej śmierdzącego wpadnie im w ręce. I kiedy próbujesz nie wchodzić do tego bagna, oni i tak będą chlapać w Ciebie na przemian i pytać, czyje błoto bardziej śmierdzi. W tym chlewie nie da się być merytorycznym, bo oni albo kolejnymi prowokacjami sprowadzają Cię do swojego poziomu, albo zinterpretują Twoją niechęć do rzucania się błotem jako przyznanie się do możliwie najgłupszej wymyślonej przez siebie tezy” – pisze p. Sośnierz.

A ja uparcie nie chcę wchodzić w personalne połajanki, bo to zwykle w niczym nie przybliża nas do odpowiedzi, jak powinniśmy zmieniać Polskę. Bądźmy szczerzy — w każdej partii trafi się ktoś nieuczciwy i to naprawdę nie jest największy problem. Na bagnach krokodyle walczą z aligatorami i czasem któryś gryzie poniżej pasa — ale my chcemy osuszyć bagno, a nie komentować zapasy w błocie.

P. Sośnierz uważa, że to jest potworna żenada i nie zamierza brać w tym udziału.

“Niezależnie od tego, czy to będzie polityk Konfederacji, czy PiS-u, czy Partii Razem, co do zasady nie będę komentował indywidualnych zdarzeń z udziałem polityków, zwłaszcza zdarzeń prywatnych, chyba że mam na ten akurat temat bardziej szczegółową wiedzę albo uznaję dany przypadek za szczególnie istotny dla publicznej debaty. A istotny jest przede wszystkim wtedy, kiedy ilustruje źle działające prawo, a nie tylko fakt, że ktoś je złamał. Ludzie czasem łamią prawo, nawet to najlepsze, nie jest to samo w sobie powodem do otwierania kolejnej dyskusji” – dodaje p. Sośnierz.

P. Sośnierz podkreśla, że “międlenie spraw personalnych nie tylko nie pomaga w refleksji nad prawem — ale skutecznie ją zastępuje, bo odwraca uwagę od prawdziwych problemów”.

 

Źródło: FB

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
5 Autorzy komentarzy
Paweł K.Antytroll system v1.0Mariuszbaszasinceritas Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł K.
Gość
Paweł K.

Tak, bo ten demos system, ustrój na tym polega, więc ich to rajcuje w większości…

Antytroll system v1.0
Gość
Antytroll system v1.0

Dobromir dawaj czadu! Masz moje poparcie jesteś wśród najlepszych w konfederacji, Górny Śląsk i okolice to są właśnie nasi chopcy!!! Trzymam kciuki wspieram mentalnie jak mogę:)

Mariusz
Gość
Mariusz

Fajny gość! Szkoda że to jednostki. Ale walcz dla nas z tym mierniactwem w polityce.

basza
Użytkownik
basza

Otóż to, otóż to…

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Pomysłowy Dobromir i jego dylematy
comment image

Antytroll system v1.0
Gość
Antytroll system v1.0

Od kiedy bredzisz sondaże konfederacji rosną jak na drożdżach bo swoim bredzeniem doskonale pokazujecie i przypominacie czym jest “alternatywa” dla Konfederacji i czym grozi głosowanie na coś innego i jacy “mądrzy” ludzie czekają na objęcie władzy poza konfederacją… Dzięki szamanie, bredź dalej, dodajecie nam tylko punktów i utwierdzacie w przekonaniu, że nie ma innej drogi 🙂 Dzięki trolki, jesteście tak niewiarygodnie pożyteczni że aż cie nakarmię tym wpisem 🙂 Smacznego nasz pasożytniczy mimowolny głupiutki sprzymierzeńcu 🙂