fbpx

Solorz-Żak zapłaci za wybryk Szczuki?

FUTURO: Sąd Najwyższy rozpatrzy kasację telewizji Polsat w sprawie pół miliona złotych kary, jaką nałożyła na stację KRRiT za sparodiowanie na jej antenie chorej dziewczynki przez p. Kazimierę Szczukę.

26 lutego 2006 r. na antenie Polsatu p. Kazimiera Szczuka, krytyczka literatury i feministka, w programie "Kuba Wojewódzki" sparodiowała charakterystyczny głos niepełnosprawnej Magdaleny Buczek, założycielki Dziecięcych Podwórkowych Kółek Różańcowych, często występującej i modlącej się na antenie Radia Maryja. Po programie wybuchła potężna awantura, a środowiska katolickie oskarżyły p. Szczukę o naruszenie godności nieuleczalnie chorej dziewczynki. Sama autorka parodii broniła się, twierdząc, że nie wiedziała nic o chorobie dziewczynki. Po fali oburzenia i licznych protestach KRRiT uznała, że Polsat złamał art. 18 ustawy o RTV i nałożyła na stację pół miliona złotych kary.

Zdaniem p. Elżbiety Kruk, ówczesnej szefowej KRRiT, Polsat świadomie naruszył godność osoby niepełnosprawnej, bo audycja była nagrywana i montowana, a nie szła na żywo.

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Opracował: G.K.

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x