INFO: Polsat staje się coraz bardziej cypryjską firmą. Już ponad 70% udziałów w stacji mają 2 firmy zarejestrowane na tej wyspie – Karswell oraz Sensor Overseas.
Pierwsza z firm, trzeba przyznać o dosyć osobliwej nazwie, która może być przyczynkiem do spiskowych teorii, należy do p. Solorza-Żaka, a druga do jego partnera biznesowego Hieronima Ruty. Zabieg miał na celu przeniesienie akcji stacji z osób fizycznych na firmy.
Jak twierdzi p. Solorz, w Polsce osoby fizyczne nie są mile widziane i łatwo można wywierać na nie presję. Jednak główną przyczyną była chęć zaoszczędzenia na podatkach. Jak obliczyła "Gazeta Wyborcza", manewry cypryjskie pozwoliły udziałowcom Polsatu zaoszczędzić na podatkach ponad 31 mln zł.
Źródło: gazeta.pl
Opracował: G.K.