fbpx

Składki ZUS od każdej umowy zlecenia?

FUTURO: PiS przygotowuje projekt zmian w przepisach dotyczących składek ZUS – informuje forsal.pl.

 

PiS chce, by jak najwięcej osób płaciło składki. Nowy projekt przewiduje zlikwidowanie dotychczasowych wyłączeń z obowiązku odprowadzania składek. Portal wyjaśnia, że chodzi o sytuację, w której kolejne umowy nie muszą być ozusowane, jeśli przychód z pierwszej lub kilku wcześniej zawartych łącznie był przynajmniej na poziomie minimalnego wynagrodzenia. Podobnie wygląda sytuacja, gdy zainteresowany pracuje w jednej firmie na etacie, a w innej dorabia na zleceniu – jeśli w tej pierwszej zarabia co najmniej pensję minimalną, to w drugiej już w ogóle nie płaci ZUS od umowy zlecenia. Po zmianach na pewno w pierwszym, ale prawdopodobnie także w drugim przypadku zatrudnieni zapłacą składkę w pełnej wysokości.

Pracodawcy i eksperci ostrzegają, że przy kilku pracodawcach może być problem z ustaleniem, czy składka została już odprowadzona. Składka od wszystkich umów oznacza też podwyżkę kosztów pracy. Pracodawcy podkreślają, że zbiega się to z dużą podwyżką płacy minimalnej, co będzie olbrzymim obciążeniem dla firm.

 

Źródło: forsal.pl

4 thoughts on “Składki ZUS od każdej umowy zlecenia?

  1. ps. do ZUS!opodatkować ostro pederastów/homozboczeńców i innych takich degeneratów! aż do usr… śmierci! cha cha przecież jest ich podobno tak wielu!…

  2. PIS “ratuje” ZUS aż do śmierci naszej i waszej, ZUS pośmiertnie nawet, jak widać; zgroza, pora wyjechać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.