fbpx

Skarbówka pyta o firmy za granicą

INFO: Skarbówka wzywa właścicieli firm zarejestrowanych za granicą, by wytłumaczyli się, co było lub nadal jest celem ich biznesu – podaje interia.pl.

 

Na celowniku skarbówki są spółki z siedzibą m.in. w Estonii, Czechach, Wielkiej Brytanii, na Malcie czy Węgrzech. Fiskus wzywa ich właścicieli i zarządzających, by wytłumaczyli, co było lub nadal jest celem ich biznesu – rzeczywista działalność czy agresywna optymalizacja podatkowa.

Jak pisze portal, mimo rejestracji za granicą, firmy powinny płacić podatki w Polsce, jeśli to w naszym kraju znajduje się ich faktyczna siedziba. Fiskus ocenia to, biorąc pod uwagę m.in.: czy członkowie zarządu zagranicznej spółki przebywają i wykonują swoje funkcje w Polsce, czy płacą za towary lub usługi z polskiego konta bankowego, czy ich ewentualne wizyty za granicą nie mają na celu wyłącznie podjęcia uchwały lub podpisania umowy, których treść ustalono lub wynegocjowano w naszym kraju.

Źródło: interia.pl

One thought on “Skarbówka pyta o firmy za granicą

  1. No to przez analogię powinien, w ten sposób sprawdzać w Polsce podmioty zagraniczne i jeśli członkowie zarządu przyjeżdżają tylko na zebrania zarządu i płacą z zagranicznego konta, to nie powinien od nich pobierać podatku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.