fbpx

Skandaliczny atak na wolność słowa

INFO: Organizatorzy 12 Konkursu “Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego poinformowali o wycofaniu książki p. Piotra Zychowicza pt. “Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA”.

 

Organizatorami konkursu są TVP, Polskie Radio i Narodowe Centrum Kultury. I to właśnie ci organizatorzy zdecydowali o usunięciu książki bez wiedzy jury. Wg p. Zychowicza, jego książka prowadziła w głosowaniu czytelników. Autor podkreślił, że decyzja o usunięciu jego książki to niebywały skandal, który przypomina cenzurę rodem z PRL. Decyzja oburzyła także dr hab. Sławomira Cenckiewicza, który w efekcie zrezygnował z pracy w jury konkursu.

– Z informacji docierających do mnie wynika, że w TVP zebrał się jakiś rodzaj sądu kapturowego, który podjął taką decyzję, że za wszelką cenę i wszelkimi metodami należy powstrzymać mnie przed zwycięstwem w tym konkursie – powiedział p. Zychowicz. – To żałosne działanie ze strony tych ludzi, którzy – jak się dowiedziałem – uznali moją książkę za sprzeczną z polską racją stanu pojmowaną w sposób jakiejś kuriozalnej politycznej poprawności – dodał autor.

 

Źródło: dziennik.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
3 Autorzy komentarzy
QrfkrdsinceritasPaweł K. Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Qrfkrd
Gość
Qrfkrd

stromectol ivermectin tablets – ivermectin for horses buy ivermectin cream for humans

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

No dobrze, ale gdzie było AK kiedy UPA mordowała Polaków?

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Podsumowując, P. Zychowicz skręca w lewo?! `a rebours?! kto wie…

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps… a z tym skandalem to bez przesady, zawsze musi być jakaś cenzura i krytyka, taka czy inna, tak jak zawsze była, jest czy będzie propaganda czy służby takie czy inne… takim świat ludzie sobie uczynili.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

ps… i to znowu, vide jego książka o tzw. żołnierzach wyklętych “Skazy na pancerzach…” oraz trafna/mocna riposta L. Żebrowskiego.
Przy okazji S. Cenckiewicz promuje piłsudczyka I. Matuszewskiego i jego texty, w wyborze.

Paweł K.
Gość
Paweł K.

Tak, tyle że Zychowicz tutaj akurat spartolił robotę warsztatowo, naukowo, źródłowo i w tym rzecz;
a przy okazji została zlikwidowana najlepsza strona internetowa: zlikwidujzus.com i musimy dalej płacić na bankruta cha cha