fbpx
Oficjalny portal rozpoznawalnego na całym świecie polityka – Janusza Korwin-Mikkego.
Oficjalny portal Janusza Korwin-Mikkego.

INFO: W piątek 27 marca odbyło się seminarium pt. "Era kobiet w siłach zbrojnych". Uczestniczyła w nim p.Maria Kaczyńska, pierwsza Dama, która uważa, że kobiety wnoszą do wojska swoje najlepsze cechy – są ambitne, zaangażowane, zdeterminowane, asertywne i potrafią sobie dobrze układać stosunki z podwładnymi.

Zmiany w zakresie udziału kobiet w obronności stały się możliwe dzięki przystąpieniu Polski do NATO i UE, pomogła także polityka kolejnych rządów. Wczc. Janusz Zemke (Lewica), wieloletni członek sejmowej komisji obrony poinformował, że dobiegają końca prace nad ustawą, która reguluje sprawy opieki nad małymi dziećmi, wprowadza m.in. urlopy wychowawcze dla żołnierzy.

Płk Beata Czuba, pełnomocnik ministra obrony ds. służby kobiet, stwierdziła, że kobiety zmieniły kontakty interpersonalne w wojsku, wprowadzając do nich różnorodność, co może powodować kłopoty – wymusza zmiany logistyczne, proceduralne, nowe sposoby komunikowania się, to na różnorodność stawiają firmy dążące do podniesienia kreatywności i efektywności. Wyraziła nadzieję, że profesjonalna polska armia stanie się jedną z takich firm.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Opracowała: MS

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x