Sądy wciąż po stronie prawdy o aborcji

INFO: Zapadły kolejne dwa wyroki uniewinniające wolontariuszy Fundacji Pro-Prawo do Życia – donosi Ordo Iuris.

 

Sąd Okręgowy w Lublinie oraz Sąd Rejonowy w Rzeszowie uniewinnił obrońców życia, którzy zorganizowali pikiety antyaborcyjne. Przed sądami reprezentowali ich prawnicy Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

– Jest to kolejny wyrok uniewinniający działaczy Fundacji Pro Prawo do Życia od zarzucanych im czynów. Podkreślić należy, że obrońcy życia korzystają z konstytucyjnie gwarantowanego im prawa do wolności wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Potwierdza to konsekwentna i bogata linia orzecznicza, zarówno sądów polskich, jak i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, która wskazuje, że pokazywanie zdjęć ukazujących skutki aborcji podlega ochronie prawnej. Zgłaszanie takich wystaw i pikiet oraz żądanie reakcji karnej wobec osób je prezentujących jest próbą ograniczenia wolności głoszenia poglądów wbrew przepisom art. 54 Konstytucji RP i art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności – skomentowała p. Anna Przestrzelska z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Źródło: ordoiuris.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
JackHolborn Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
JackHolborn
Gość
JackHolborn

Może i obrońcy życia
“korzystają z konstytucyjnie gwarantowanego im prawa do wolności wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji”,
ale gdy sądy zostaną odpowiednio poinstruowane, znajdą paragraf na “mowę nienawiści” obrońców, czy innych wymyślonych na tę okoliczność argumentów. Wolność skończy się jak z Marcinem Rolą, który też szerzył “nienawiść” (czyt. prawdę).