Sąd uniewinnił rolników, którzy zablokowali wybicie zdrowych świń

INFO: Sąd w Białej Podlaskiej uniewinnił rolników z Parczewa, którzy poprzez zablokowanie pojazdu pracowników Inspekcji Weterynaryjnej wymusili na nich odstąpienie od uboju 1000 zdrowych świń – donosi portal tygodnik-rolniczy.pl.

 

Przed sądem stanęło ok. 20 rolników, którzy w ubiegłym roku zebrali się w Dawidach pod Parczewem (woj. lubelskie), aby zaprotestować przeciwko zaplanowanemu wybiciu ponad tysiąca zdrowych świń. Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał taką decyzję w związku ze stwierdzeniem w pobliżu ogniska ASF. Protest rolników przeciwko tej decyzji przerodził się spontanicznie w blokadę samochodu należącego do służb weterynaryjnych.

Sąd uznał, że rolnicy są niewinni. Argumentował, że rolnicy działali w stanie wyższej konieczności. Przez zablokowanie samochodu weterynarii, a co za tym idzie, zapobiegnięcie wybiciu zdrowych świń, rolnicy ratowali zdrowe zwierzęta i dorobku wielu pokoleń pracujących na to gospodarstwo. Wg sądu rolnicy nie mogli postąpić wówczas inaczej, aby uratować zdrowe świnie i jednocześnie swoje główne źródło utrzymania.

 

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
Cyprian Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Cyprian
Gość
Cyprian

Chcieli wybić Schetynę i Tuska – nie do wiary !!!