fbpx

Sąd przeciwny łasce dla Falenty

INFO: Warszawski Sąd Okręgowy negatywnie zaopiniował wniosek biznesmena Marka Falenty o ułaskawienie – donosi “Rzeczpospolita”.

 

Gazeta przypomina, że chodzi o list, w którym p. Falenta zaproponował “układ za ułaskawienie”. Biznesmen prawomocnie skazany na 2,5 roku więzienia w aferze taśmowej w kwietniu napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o ułaskawienie. Przedstawił w nim ultimatum: albo zostanie ułaskawiony, albo “ujawni zleceniodawców afery taśmowej”.

Jak pisał w liście, choć “zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic, to został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana (Andrzeja Dudy) formacji”. “Nie zamierzam umierać w samotności. Jeśli nie będę ułaskawiony, ujawnię, kto za mną stał” – podkreślił w piśmie p. Falenta.

Jednak szanse na prezydencką łaskę dla biznesmena maleją. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał niekorzystną dla niego decyzję. Teraz akta trafią do sądu apelacyjnego, a jeżeli podzieli on opinię sądu niższej instancji, to biznesmen straci szanse na ułaskawienie – informuje “Rz”.

 

Źródło: rp.pl

One thought on “Sąd przeciwny łasce dla Falenty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.