fbpx

Są już pierwsze negatywne skutki rządowych planów

INFO: Plan zniesienia limitu składek na ZUS już uderza w rozwój usług biznesowych – pisze “Rzeczpospolita”.

 

“Mamy zgłoszenia od dwóch dużych amerykańskich firm, że wstrzymały pięć nowych projektów planowanych wcześniej w Polsce. Teraz rozważają inne lokalizacje w naszym regionie, w tym Rumunię”- powiedział “Rzeczpospolitej” p. Paweł Panczyj, członek zarządu i dyrektor ds. rozwoju i strategii w Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), który zrzesza czołowych pracodawców z tej branży.

Dyrektor ABSL podkreślił przy tym, że zmiana planów tylko tych dwóch inwestorów może oznaczać utratę ok. 2500 dobrze płatnych miejsc pracy, które miały do nas przyjść wraz z nowymi projektami. Na tym nie koniec, gdyż – jak dodał p. Panczyj – w sektorze usług dla biznesu z miesiąca na miesiąc zwiększa się grupa firm, które zastanawiają się nad możliwościami dalszego wzrostu w Polsce wobec zapowiadanych zmian podatkowych.

“Rz” pisze, że planowana zmiana w ZUS bezpośrednio uderzy w sektor nowoczesnych usług dla biznesu, który był w ostatnich latach jednym z motorów wzrostu zatrudnienia w Polsce (powiększał je w dwucyfrowym tempie) i na koniec I kwartału 2019 r. miał już 307 tys. pracowników.

 

Źródło: rp.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sinceritas
sinceritas
2 lat temu

To akurat dobra wiadomość dla korwinistów, bo oni tak samo jak pisowcy, nie lubią kapitału zagranicznego.