Rząd weźmie się za użytkowników hulajnóg

INFO: W rozmowie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” minister przedsiębiorczości i technologii JE Jadwiga Emilewicz mówiła o potrzebie zajęcia się problemem elektrycznych hulajnóg na polskich chodnikach.

– Sprawa jest ważna, gdyż chodzi o bezpieczeństwo użytkowników dróg i pieszych oraz niepewność przedsiębiorców, prowadzących tego typu działalność. Ja dodałabym tu jeszcze aspekt estetyki miast. W Warszawie mamy już trzy-cztery firmy, które oferują taką usługę, a ich hulajnogi są porzucane byle gdzie, stwarzając niebezpieczeństwo dla ruchu przede wszystkim pieszego – mówiła p. Emilewicz.

Pytana, jakie zmiany by zaproponowała, powiedziała, że “sugerowałaby przeniesienie hulajnóg z chodników wyłącznie na ścieżki rowerowe”.

– Do tego obowiązek jazdy w kasku i określenie minimalnego wieku użytkownika. Gdy widziałam, jak moje 7-letnie dziecko jeździ, stwierdziłam, że jeszcze długo się na to ponownie nie zgodzę. Przydałyby się też jakieś stacje dokujące, w których użytkownicy mogliby zostawiać hulajnogi – dodała minister.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o