Rząd ureguluje najem krótkoterminowy

INFO: Coraz większą popularnością cieszy się najem krótkoterminowy, dlatego rząd zamierza uregulować ten rynek – podaje portalsamorzadowy.pl.

 

Najem krótkoterminowy przybiera niespotykaną dotąd skalę. Nie wszystkim to się jednak podoba. Mieszkańcy skarżą się samorządom na hałasy czy zalegające śmieci, a same samorządy – na częsty brak wpływów z podatków. W związku z tym Ministerstwo Sportu i Turystyki przygotowało zmiany dotyczące najmu krótkoterminowego mieszkań. Resort planuje m.in. uruchomienie Centralnego Wykazu Obiektów, w którym rejestrowane mają być mieszkania wynajmowane krótkoterminowo. Rozważna jest też możliwość ograniczenia liczby dni najmu w roku. Mówi się także o zobowiązaniu właścicieli takich mieszkań do uzyskania decyzji w sprawie podatku od nieruchomości, złożenia deklaracji odprowadzenia opłaty uzdrowiskowej, posiadania aktualnych przeglądów przeciwpożarowych oraz gazowych.

 

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
malgondPiotr Grembowicz Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

no to efekt, jak to w życiu będzie wprost przeciwny, fatalny i zły! Socjalizm q (…), regulacje, rozporządzenia, ulepszanie, poprawianie na siłę, wtrącanie się… i powrót tutaj znowu do punktu wyjścia tzn. PRL bis! I w kółko tak…
Panie, za co nas tak karzesz…

malgond
Użytkownik
malgond

Za głupotę przy urnach.