fbpx

Rząd: Przedsiębiorcy przeżyją wyższy ZUS

INFO: Z analiz resortu przedsiębiorczości na temat wpływu wzrostu składek na ubezpieczenia społeczne na sytuację przedsiębiorców wynika, że nie ma dramatu – podaje money.pl.

 

JE Jadwiga Emilewicz, szefowa resortu przedsiębiorczości, która zleciła analizę dotyczącą wpływu wzrostu składek na ubezpieczenia społeczne na sytuację przedsiębiorców ocenia, że “to nie jest tak dramatyczne”. Przedsiębiorcy będą musieli jednak co miesiąc wyłożyć około 100 zł więcej.

Również z badania Warsaw Enterprise Institute wynika, że przedsiębiorców boli co innego. To nie składki zdrowotne i ZUS są największym problemem polskich przedsiębiorców. Sami wprost przyznają: konieczną zmianą powinna być obniżka VAT. Takich nowości oczekuje aż 90% przedsiębiorców – wynika z badania.

 

Źródło: money.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sinceritas
sinceritas
2 lat temu

Nie mają innego wyboru, skoro trzeba opłacić korwinowsko-pisowskie obniżenie wieku emerytalnego.

jarko
jarko
2 lat temu
Reply to  sinceritas

“Statystyczny Polak żyje 74 lata, Polka 81,8 lat. Długość życia w Polsce przestała się już praktycznie wydłużać. Między 2014 a 2017 rokiem wzrosła w przypadku zarówno mężczyzn jak i kobiet zaledwie o 0,2 roku.”
https://oko.press/polska-nie-zdrowieje-srednia-dlugosc-zycia-w-naszym-kraju-przestala-rosnac-raport-o-stanie-zdrowia-spoleczenstwa/

JackHolborn
JackHolborn
2 lat temu
Reply to  sinceritas

Po co ta manipulacja? To nie Korwin obniżył?