fbpx

RPO manipuluje stanowiskiem PIP ws. IKEA

INFO: Prawnicy Ordo Iuris twierdzą, że p. Adam Bodnar, rzecznik praw obywatelskich, manipuluje stanowiskiem Państwowej Inspekcji Pracy w sprawie firmy IKEA.

 

W związku z opublikowaniem przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara komunikatu pt. “Sprawa pracownika zwolnionego z IKEA”, Instytut Ordo Iuris postanowił sprostować nieprawdziwe i nieścisłe informacje na temat stanu faktycznego sprawy. Prawnicy Ordo Iuris wskazują, że wbrew komunikatowi RPO, Państwowa Inspekcja Pracy nie badała zasadności wypowiedzenia przez IKEA umowy o pracę zawartej z p. Tomaszem. Rzeczywistym przedmiotem kontroli PIP były wyłącznie kwestie formalne, a nie ocena zachowania pracownika, który cytując Pismo Święte, wyraził swój sprzeciw wobec promocji ideologii LGBT w miejscu pracy. Postępowanie w tym zakresie toczy się przed sądem pracy.

Odo Iuris podkreśla, że treść komunikatu RPO w sposób nieuprawniony zestawia kolizję dwóch wartości: wolności wyznania oraz obowiązku przeciwdziałania naruszeniom zasady równego traktowania w miejscu pracy.

 

Zobacz także: Ziobro i Bodnar interweniują ws. pracownika IKEI

 

Źródło: ordoiuris.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments