fbpx

RPO chce zmiany pierwszeństwa na pasach

INFO: Rzecznik praw obywatelskich, p. Adam Bodnar apeluje o zmianę przepisów ruchu drogowego dotyczących pierwszeństwa na pasach – podaje bankier.pl.

 

RPO podkreślił, że Polska przoduje w statystykach śmiertelności na drogach. Rzecznik zapewnił, że nadal będzie podejmował aktywne działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa. Przypomniał, że oczekuje na realizację postulatów.

– Pierwszy z nich, to zmiana zasad pierwszeństwa na i w sąsiedztwie przejść dla pieszych. Drugi – uregulowanie zasad ruchu elektrycznych urządzeń transportu osobistego. To niezwykle ważne kwestie, które mogą wpłynąć na ograniczenie liczby wypadków, w tym wypadków śmiertelnych na polskich drogach – uważa p. Bodnar.

 

Źródło: bankier.pl

0 0 votes
Article Rating
Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antytroll system V1.0
Antytroll system V1.0
2 lat temu

Muszę się szczerze przyznać, że regularnie prawiepotrącam pieszych, którzy mają pierwszeństwo, no wiadomo, jak mają to idą. Już miałem tyle fuksów, że ich nawet nie liczę. Ciekawe, kiedy to głupie prawo kogoś zabije pod kołami samochodu. Drugi temat to rowerzyści. Jeszcze gorsi, zasuwają pod kątem 90 lub więcej stopni do mojego wzroku gdy jadę autem i nagle pojawiają się przed maską, jednego takiego dziś właśnie prawiepotrąciłem. Miał szczęście, że się zatrzymał przed moim samochodem bo ja już i tak bym nie wyhamował. Proponuję jeszcze więcej pierwszeństwa dla pieszych, rowerów, w ogóle matki z wózkiem to najlepiej niech nie muszą nawet… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
klioes vel pislamista
2 lat temu

Ballada o przejechaniu Najsztuba przez staruszkę dedykuję Panu M*rzyńskiemu – Filipińskiemu z dorzeczy.pl Antysemityzm w Polin szaleje: Staruszki nie osądził sąd! Więc nad wgnieceniem w aucie boleje Piotr Najsztub… Oto sądu błąd: Bez prawa jazdy, ubezpieczenia I bez przeglądu… więc stał Żyd. I nagle doszło z nim do zderzenia. Na pasy weszła… To nie git! Złamane żebra, czaszki pokrywa… Jest winna, bo za szybko szła! Gdy prędko idzie ktoś, to tak bywa… „Powoli szłam.” – Gdzie dowód, a? Na szczęście nie ma także dowodu, Że Najsztub prędko jechał tam. Dla wybranego zatem narodu Nie będzie kary. Ręczę Wam: Piotr Najsztub… Czytaj więcej »

klioes vel pislamista
klioes vel pislamista
2 lat temu

No ale są wyjątki. Gdy kierowca jest z narodu wybranego:
https://dorzeczy.pl/kraj/120812/sad-uniewinnil-najsztuba-wyrok-jest-prawomocny.html

Leszy
Leszy
2 lat temu

“w sąsiedztwie przejść dla pieszych” czyli kolejny idiota, który chce zastopować ruch samochodów gdy na chodniku znajduje się zbyt wielu pieszych. Nie ma żadnego znaczenia czy urządzenia transportu osobistego są elektryczne czy nie. Pieszy w butach, który będzie wszystkich potrącał i odpychał jest bardziej uciążliwy niż poruszająca się po chodniku śmieciarka jeśli jedzie wolno i ostrożnie.

Paweł K.
Paweł K.
2 lat temu

Ale na których pasach i w którą stronę… cha cha kolejny socjalista, pożyteczny (…), urzędas (…); zgroza…acha, ile kosztuje jego utrzymanie (autko, biuro, sekretarka, benzyna, telefony, net, premie, pensje etc.); JKM! zlikwidować to! do roboty na działalność gospodarczą, niech płaci na podatki/zus, zatrudnia pracowników (może tak handel, zarabianie, wyrób, coś konkretnego?!); zgroza!