fbpx

Resort infrastruktury za utrzymaniem jazdy na światłach w dzień

INFO: Resort infrastruktury odniósł się do pomysłu zlikwidowania obowiązku jazdy na światłach w dzień – podaje dziennik.pl.

 

Do sprawy z upoważnienia swojego szefa JE Andrzeja Adamczyka odniósł się sekretarz stanu w resorcie p. Rafał Weber. Przekonywał on, że obowiązek używania w ciągu dnia świateł mijania lub świateł do jazdy dziennej funkcjonuje – oprócz Polski – w 14 państwach Unii Europejskiej. W niektórych z tych państw badania miały potwierdzić, że używanie świateł do jazdy dziennej poprawia bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W związku z tym resort nie zamierza rezygnować z tego obowiązku.

 

Zobacz także: Koniec z jazdą na światłach w ciągu dnia?

 

Źródło: dziennik.pl

4 thoughts on “Resort infrastruktury za utrzymaniem jazdy na światłach w dzień

  1. O wiele bardziej bezpieczeństwo poprawia jaskrawy kolor samochodu, np. biały lub czerwony (o wściekle żółtym nie wspomnę), a ci co najbardziej gardłują za używaniem świateł jeżdżą samochodami czarnymi lub popielatymi.

    1. Nie wiem jakim trzeba być lamusem, żeby nie zauważyć innego samochodu w słoneczny dzień. W pochmurny to może by jeszcze miało jakieś usprawiedliwienie.Jak ktoś nie widzi innych samochodów to powinien oddać prawo jazdy.

      1. Kiedyś jechaliśmy z kolegą w bardzo słoneczny dzień i samochód jadący z naprzeciwka był widoczny dopiero około 20-30 metrów przed nami. Jakbyśmy wtedy wyprzedzali, to mogłoby być trochę za późno. Kolega prowadził, a ja byłem pasażerem i po tym jak go minęliśmy, obydwaj byliśmy w szoku. Dzień był tak upalny, że powietrze aż wirowało, koloru samochodu nie pamiętam, ale obowiązku jazdy na światłach wtedy nie było, bo to był koniec lat 90 ubiegłego wieku.

  2. Może jakby kto użył argumentu, że jeżdżenie na światłach jest bardziej ekologiczne niż jeżdżenie bez świateł i do tego postraszył UE to może by przeszło. Trza ich załatwiać ich własna bronią. Choć ciężko będzie im wyrzec się przychodów z tytułu VAT i akcyzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.