fbpx

Przełomowy wyrok ws. szczepionek

INFO: Sąd odrzucił skargę wojewody warmińsko-mazurskiego w sprawie przyznawania pierwszeństwa w naborze do żłobka zaszczepionym maluchom – czytamy w “Dzienniku Gazecie Prawnej”.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie po raz pierwszy potwierdził, że przyznawanie przez radnych dodatkowych punktów w dostępie do żłobków zaszczepionym dzieciom jest zgodne z prawem. Przeciw był wojewoda warmińsko-mazurski. Jego zdaniem informacje o szczepieniach nie są danymi o stanie zdrowia, a tylko takie mogą być wymagane w procesie rekrutacji. Przekonywał też, że takie kryterium prowadzi do nierównego traktowania dzieci. Sąd nie podzielił tych argumentów.

Wyrok może doprowadzić do powstania korzystnej dla samorządów linii orzeczniczej – ocenia dziennik. Inne gminy również napotkały sprzeciw przy preferowaniu dzieci zaszczepionych. Wcześniej do przełomu w tej sprawie doszło również przy rekrutacji do przedszkoli. Dziennik przypomina, że także KE przekonuje, iż kryterium zaszczepienia powinno być brane pod uwagę przy rekrutacji do żłobków i przedszkoli.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

One thought on “Przełomowy wyrok ws. szczepionek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.