Przedsiębiorcy nie nadążają za zmianami przepisów

INFO: Firmy nie są w stanie nadążyć za zmianami w podatkach – alarmuje Konfederacja Lewiatan.

 

Konfederacja Lewiatan zwraca uwagę, że lista zmian w podatkach w ostatnich latach jest długa. Obowiązkowy split payment, biała lista podatników, zatory płatnicze, nowa matryca stawek VAT, nowe zasady płatności podatku u źródła, SENT, elektroniczne kasy fiskalne, nowy JPK_VAT. Zdaniem organizacji, przedsiębiorcy są przeciążeni i potrzebują czasu na wdrożenie już uchwalonych przepisów.

– Sytuacja, z którą mamy obecnie do czynienia, czyli wprowadzanie niezliczonej liczby przepisów, obowiązków, sankcji i kar, aby zmaksymalizować zyski budżetu państwa, stoi w sprzeczności z deklaracjami rządu poprawy warunków prowadzenia biznesu – mówi p. Przemysław Pruszyński, ekspert Konfederacji Lewiatan.

 

Źródło: konfederacjalewiatan.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
Piotr Grembowicz1084 Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Grembowicz
Gość
Piotr Grembowicz

i to już od dawna, bo od/po 89 roku; znam to naocznie, z obserwacji (vide rodzinne biuro rachunkowe, podatkowe, b. rewident etc.); w Polsce już kiedyś, w latach90/2000 na 300 upadających firm powstaje 100 – a w tych złych dziś trumpowskich USA odwrotnie, taka to różnica między nami! socjalizm psia mać, i jak Polska nie ma być potem na idiotycznym zasiłku oraz kretyńskim tzw. dorobku?! ileż to lat już mamy po wojnie, po `89 roku… zgroza

1084
Użytkownik
1084

E tam. Po prostu podnosi się ceny na usługi. Produkcja i tak leży. Bo bardziej opłaca się już sztachety do płotu w Chinach kupować niż produkować. Najwyżej pieczywo będziemy z Chin sprowadzać, jak będzie taniej. Zapłacą robotnicy.