Protest przeciwko ingerencji UE w wewnętrzne sprawy Polski

FUTURO: Prawica Marka Jurka zaprasza na protest "Ręce precz od Polski" pod przedstawicielstwem Parlamentu Europejskiego w Polsce.

Protest ma się odbyć 30 sierpnia o godz. 16. Ma to być wyraz sprzeciwu wobec ingerencji UE w wewnętrzne sprawy Polski. Przypomniano, że 31 sierpnia komisja ds. wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych PE ma debatować z p. Franciszkiem Timmermansem, wiceszefem Komisji Europejskiej, na temat praworządności w Polsce.

Organizatorzy protestu podkreślają, że działania uniokratów nie mają analogii w podejściu do żadnego z państw zachodnioeuropejskich. Podejmowanie ich wobec naszego kraju czy wcześniej Węgier – stanowi oburzający akt ideologicznej arogancji, pogardy dla praw narodów i niezrozumienia dla zasad solidarności europejskiej – podkreślono.

– Działania te nie tylko naruszają naszą suwerenność, ale również – torpedując dialog polityczny w Polsce – godzą w naszą solidarność narodową. Stanowią kolejny przykład fatalnej polityki obecnych władz Unii, obok działań w dziedzinie imigracji, unifikacji walutowej, czy polityki większości w Parlamencie Europejskim, wymierzonej w zasady cywilizacji życia i praw rodziny. Wszystko to godzi wprost w dobro narodów Europy i ich solidarność. Przestrzegamy, że jeżeli pewnego dnia polityka ta doprowadzi do prób wykluczenia jakiegokolwiek państwa Unii z udziału we wspólnych decyzjach mechanizmu międzyrządowego – będzie to początkiem końca Unii Europejskiej – czytamy w oświadczeniu organizatorów.

Zoabcz także: Połowa Polaków nie chce ingerencji KE w obronie polskiej praworządności

Źródło: facebook.com

Opracował: GK

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o