fbpx

Projekt zmian w emeryturach niezgodny z konstytucją

OPINIA: Ustanowienie górnego limitu emerytury jest niezgodne z konstytucją – uważa prawnik Marek Chmaj, specjalista prawa konstytucyjnego – podaje businessinsider.com.pl.

 

Pomysł ograniczenia świadczeń emerytalnych zgłosiła Lewica. Zdaniem prawnika pomysł jest niekonstytucyjny.

– Limitowanie świadczeń dla obywateli jest niezgodne z artykułem 32 konstytucji – argumentuje prof. Chmaj. – Jeśli ktoś pracował więcej i dłużej, był wyżej wynagradzany, za swoją pracę wpłacił do systemu więcej pieniędzy, to tym samym po zakończeniu kariery zawodowej przysługują mu wyższe świadczenia – podkreśla ekspert.

Zdaniem prof. Chmaja, realizacja postulatu Lewicy spowodowałby dokładanie się osób odprowadzających najwyższe składki do systemu, a tym samym współfinansowanie przez nich świadczeń innych osób.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

50 thoughts on “Projekt zmian w emeryturach niezgodny z konstytucją

  1. cha cha “niezawiśli prawnicy”, “sądy” od mądrości, myślenia, zdrowego rozsądku; ale to idzie o tzw. państwowe emerytury, zusowskie, nie prywatne, czyli za pieniądze podatnika, obecnie pracującego i utrzymującego ZUS! cha, może więc idzie o to, aby ten prawniczy fachowiec (+ jego kumple po fachu + Lewica, Czerwoni, socjaliści, soc/demokraci etc.) nie dostał zbyt… niskiej emerytury, po prostu zbyt małej!
    A konstytucja Kwaśniewskiego jest tak ogólnikowa, niejednoznaczna, sprzeczna i dziurawa, że można przy jej pomocy wszystko udowodnić i wszystko obalić, tak jak tzw. świadkowie jehowy czy sataniści udowadniają i obalają wszystko, co chcą przy pomocy Biblii/ST (sataniści – “szatan jest naszym bogiem” ST); można sprawdzić na ulicy albo klatce schodowej…

  2. Nawet gdyby profesor powiedział, że kąt prosty równa się 90 stopni, to 230 posłów bez problemu posła przegłosuje np. uchwalając, że kąt prosty to góra 82 stopnie. Jak demokracja to demokracja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.