Prof. Wielomski: Konfederacja musi być antyrządowa

OPINIA: Konfederacja świadomie musi przyjąć postawę antyrządową, akcentować punkty niezgodności z PiS-em, aby w świadomości wyborców starannie zdelimitować swoje granice i świat ideowy od PiS-u – powiedział prof. Adam Wielomski, politolog z UKSW, w wywiadzie dla portalu Kresy.pl.

 

– To szczególnie problem narodowców, których znaczna część elektoratu to taki zradykalizowany PiS, niezbyt dobrze rozróżniający idee pisowskie od idei narodowych. Środowisku “korwinistycznemu” zagrażają te niebezpieczeństwa w znacznie węższym zakresie, gdyż jego świat ideowy nie ma punktów stycznych z pisowskim. Wolnościowcom zawsze zagrażał ideologiczny dogmatyzm. Szkoda, że do Sejmu nie dostali się czołowi partyjni pragmatycy, czyli Sławomir Mentzen i Jacek Wilk – powiedział prof. Wielomski.

 

Źródło: kresy.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Tematy komentarzy
3 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
6 Autorzy komentarzy
CyprianbaszaMarek S.kar_macmonarcha z KGB Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
kar_mac
Gość
kar_mac

Opinia, jak najbardziej słuszna, pomijając część dotycząca Narodowców, gdyż nie wiem (nie mam wiedzy) czy jest poprawna. Poza tym proszę spojrzeć na efekt, jaki przyniosła Kukizowi próba współgrania z (a może ogrania?) Naczelnikiem…

basza
Użytkownik
basza

Kaczor praktykuje politykę już lat kilkadziesiąt, a Kukiz to nadal debiutant. Nie ograłby Jara nawet gdyby ten miał “pomroczność jasną”!

monarcha z KGB
Gość
monarcha z KGB

Konfederacja będzie antyrządową tak długo, jak władza PiS będzie niezagrożona. Jeśli pojawi się szansa na powrót PO do władzy, to nagle Konfederacja zacznie basować PiS-iorom.

sinceritas
Użytkownik
sinceritas

Konfederacja nie przyjmie “postawy antyrządowej”, bo większość jej działaczy traktuje PiS lub Solidarną Polskę jako potencjalny kolejny etap własnych karier politycznych. Ktoś będzie musiał przyjść na miejsce Krystyny Pawłowicz albo Antoniego Macierewicza, a nowym rezerwuarem radykalnych oszołomów jest właśnie Konfederacja.

Marek S.
Gość
Marek S.

Myslisz, ze jak twoja stara sie kurwila w PGRze z kazdym byle dojarzem, to kazdy? Wypierdalaj stad smieciu PO PiSowski.

Cyprian
Gość
Cyprian

3 % nie wypaliło, nowa strategia Dukaczewskiego: eksponować karierowiczostwo i zdradę.