Prof. Legutko: Timmermans będzie dalej atakował Polskę

OPINIA: Timmermans zrobi wszystko, żeby Komisja Europejska nadal prowadziła działania przeciwko Polsce i Węgrom – powiedział w rozmowie z portalem wPolityce.pl CEP prof. Ryszard Legutko z PiS.

 

– To nie jest tak, że Komisja Europejska w którymś momencie powie: bardzo nam przykro, ale to właściwie nie nasza sprawa, nie możemy się angażować w sprawy Polski i Węgier. Tak z pewnością nie będzie. Teraz praworządność nie leży w gestii Timmermansa, ale on jest ważnym zastępcą i z pewnością będzie tą sprawę, która jest dla niego tak prestiżowa podsycał. Słowa Timmermansa wskazują, że zrobi wszystko, żeby działania Komisji Europejskiej przeciwko Polsce i Węgrom nadal trwały. Pojawia się pytanie: jak będzie się przekładać na politykę ogólną, na politykę Komisji Europejskiej, na relacje między Komisją a Radą oraz między Komisją Europejską a rządami państw narodowych. Myślę, że jednak mimo wszystko Komisja z nową przewodniczącą panią Ursulą von der Leyen nie będzie upolityczniona w takim stopniu, jak poprzednia Komisja pod kierownictwem Junckera – powiedział prof. Legutko.

 

Źródło: wPolityce.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
1 Autorzy komentarzy
klioes vel pislamista Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
klioes vel pislamista
Gość
klioes vel pislamista

Niech lepiej ten niewydarzony Holender zajmie się katastrofą ekologiczną Wisly! Zajęty prezydent Co Rafał Czaskoski robi? By w rządzie być, się sposobi. “Przystojny, zdolny i młody” Ma w d… miasta odchody! Szajka (wersja ostateczna) Czaskoski, zwany też Trzaśniętym, Niewinny całkiem jest… Jest świętym! Szambo, choć w sierpniu wywaliło, To już od grudnia wywoziło “Nie miasto! Osad wykonawca Wywoził, zamiast spalać …” Zbawca! Mógł przecież sypać je do wody… Prezydent mądry jest, choć młody. Choć młody, mądry! I spalarni Nie zepsół. Ludzie są ofiarni; Ofiarowali wywożenie Osadów… Skąd to oburzenie? Są za Warsiawkę wywożone… Miasto nie cierpi! Ubarwione Tęczą więc jeżdzą… Czytaj więcej »