Prof. Kik: Teraz PiS szybko przejmie Polsat

OPINIA: Jeśli sondażowe wyniki się potwierdzą i PiS będzie w stanie rządzić samodzielnie, w mojej opinii postawi na podobną strategię co ostatnio: ostry początek i spokojniejsza końcówka – mówi Onetowi prof. Kazimierz Kik, politolog z kieleckich uczelni.

 

Zdaniem politologa, PiS ostatecznie rozprawi się z sądami i zajmie się mediami prywatnymi.

– Do wykorzystania jest model węgierski. TVN24 nie uda się przejąć, ale m.in. Polsat jest możliwy. Partia musi się z tym spieszyć, bez przejęcia części mediów pojawi się ryzyko utraty inicjatywy – podkreślił prof. Kik. – Według mnie za 2 lata nastąpi w Polsce spowolnienie gospodarcze. Dlatego PiS musi dokończyć sprawę mediów i sądów od razu – dodał.

 

Źródło: onet.pl

Oficjalny sklep Janusza Korwin-Mikkego

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Tematy komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
1 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętszy wątek
2 Autorzy komentarzy
baszaSiusiawa-Błońska Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Siusiawa-Błońska
Gość
Siusiawa-Błońska

Tak, tylko za rok są wybory prezydenckie. Z Macierewiczem nie poszaleją.

basza
Użytkownik
basza

JKM już swoje lata ma, a do tego chyba największy w kraju elektorat negatywny: wg mnie, gdyby jakimś cudem do drugiej tury przeszedł on, i Żyrynowski, to by przegrał 🙂 Dlatego namawiam do postawienia na młodość, i medialność, która, nie od dziś wiadomo, ważniejsza jest od programu. Widziałem kilka razy Krzysztofa Bosaka przed kamerą, i choć nie ma w nim magnetyzmu Korwina, to przecież ten ostatni większość odstręcza. Bosak potrafi się wysławiać, nie daje zapędzić w kozi róg napastliwymi pytaniami,nie ponoszą go emocje, czego nie da się powiedzieć o p. Januszu, niestety. Ogólnie to ujmując: jest po prostu medialny. Oczywiście… Czytaj więcej »